Jak na RSS

RSS umožňuje uživatelům internetu jednoduše sledovat novinky na mnoha webech najednou pomocí sjednocení jednotlivých RSS kanálů. RSS kanál na webu bývá označen oranžovým symbolem.

Pro zpracování kanálů je třeba tzv. RSS čtečka – může to být samostatný program, plugin/rozšíření/add-on Vašeho prohlížeče nebo speciální stránka (např. osobní stránka Seznam.cz nebo iGoogle.com). Čteček existuje nepřeberné množství a není možné napsat univerzální návod.

Jak začít

Zaprvé potřebujete RSS čtečku. Ve čtečce je funkce, která se obvykle jmenuje „Přidat zdroj“ nebo  „Přidat kanál.“ Většina čteček chce zadat adresu webu (např. www.komora-ucetnich.cz), který Vás zajímá a najde dostupné RSS kanály (na našem webu pouze jeden), které si můžete přidat.

Pokud vaše čtečka je rozšířením internetového prohlížeče, zpravidla stačí pouze kliknout na ikonu RSS na daném webu a čtečka Vám nabídne přihlášení k odběru.

Používání

Po přihlášení k odběru pak stačí ve čtečce kliknout na tlačítko „Obnovit,“ které načte aktuální informace – název článku, jeho datum a úryvek textu.

Přihlášení = registrace?

Ne. Nikam se registrovat nemusíte. Vaše čtečka jenom pravidelně projde RSS kanály a zeptá se jednotlivých stránek, zda je na nich něco nového. Dělá to samé, jako Vy, když projdete všechny weby „ručně“ – zadáte adresu a podíváte se. Výhodou je, že šetří Váš čas a dělá tu nudnou práci za Vás.

Nejde mi to, co s tím?

Pro přesné informace je třeba se podívat na návod čtečky, kterou používáte, protože se mohou lišit v ovládání, rozmístění funkcí  a pojmenování jednotlivých sekcí.

Skočit na začátek