Novinky

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...53 | 54 |

Strana 1 z 54, zobrazeno 20 záznamů z celkových 1071, záznamy 1 až 20

12. 1. 2022 — Institut certifikace Svazu účetních, a.s. certifikace 2022+

 
 
INSTITUT CERTIFIKACE ÚČETNÍCH, a.s. - certifikace účetní profese v ČR
www.icu-praha.cz
 

Od 1. ledna 2022 projde studijní program certifikace účetní profese obsahovou proměnou. Některé zkoušky se stanou minulostí, jiné nové budou do programu zařazeny. Podstata studijního programu zůstává stejná - podmínky pro registraci ke studiu (ukončené SŠ vzdělání), dva stupně, forma zkoušek, principy uznávání zkoušek a doložení praxe. 

Důvodem změn je eliminace duplicit v jednotlivých sylabech a reflexe stávajích trendů. V nových sylabech Jsou potlačeny ryze teoretické části s cílem dát větší prostor pro praktické vzdělávání a uchopení problematiky. 

Nový program se vztahuje povinně na studenty registrované ke studiu v lednu 2022 a později. Do nového programu mohou přestoupit i studenti, kteří se registrovali ke studiu v předchozím období. Pro započítávání dosud složených zkoušek bude platit převodový můstek. 

V programu "nové" certifikace bude platit nový (a odlišný) sazebník poplatků - viz níže. Pokud na této stránce nenajdete odpověď pro některou svou otázku, kontaktujte nás na e-mailu: certifikace@icu-praha.cz nebo na tel.: +420 603 153 473 (Zemánek).

Více informaci viz odkaz níže:

certifikace +2022 - INSTITUT CERTIFIKACE SVAZU ÚČETNÍCH, a.s.

5. 1. 2022 — Blíží se konec hlasování! Dejte hlas nejlepším DAŇAŘŮM roku 2021.

V pátek 7. ledna má veřejnost a odborná veřejnost poslední možnost poslat svůj hlas v soutěži Daňař & daňová firma roku 2021. Hlasovat je možné mimo jiné v kategoriích Daňař roku, Daňová naděje či Nejžádanější zaměstnavatel v daních prostřednictvím webové stránky www.danar-roku.cz.

 

Výsledky soutěže budou vyhlášeny ve středu 9. února 2022.

 

Mediálními partnery soutěže jsou Komora daňových poradců ČR, Komora certifikovaných účetních, ČIIA a Svaz účetních ČR.

Více informací o soutěži a jednotlivých kategoriích najdete na www.danar-roku.cz.

20. 12. 2021 — Aktuality od SM-DATA k 17. 12. 2021

Aktuální informace od společnosti SM-DATA v souvislosti s koronavirem naleznete v odkazu dále.

Aktuální novinky 4. 12. - 17. 12. 2021

20. 12. 2021 — Platová studie pro finanční pozice 2021 - výsledky výzkumu

Před časem se někteří členové Komory zúčastnili výzkumu Platová studie pro finanční pozice 2021. A nyní jsou již známé výsledky. K dispozici je Vám souhrnná analýza a výsledky pro vybrané pozice "Finanční účetní" a "Hlavní účetní". Se studií se můžete seznámit ZDE.

9. 12. 2021 — Mazars Report: Ekonomika a finanční trhy 12/2021

Představujeme Vám sedmé číslo přehledu Mazars Report: Ekonomika a finanční trhy, ve kterém pro Vás na čtvrtletní bázi sledujeme vývoj na světových i tuzemských finančních trzích. Dozvíte se informace o aktuálním vývoji akcií, směnných kurzech, úrokových sazbách a komoditách. Díky přehledu získáte orientaci ohledně vývoje HPD, inflaci a v dalších klíčových makroekonomických datech a ukazatelích.

Věříme, že tento přehled je pro Vás užitečným průvodcem i vzhledem k aktuálnímu nestabilnímu ekonomickému vývoji a případně pomůže v rámci dopadů pandemie Covid-19 na celosvětovou ekonomiku minimalizovat rizika pro Váš business.

Ekonomika a finanční trhy 12/2021

3. 12. 2021 — Aktuality od SM-DATA k 3. 12. 2021

Jak je to s vyhlášeným nouzovým stavem a aktuální dění v oblasti programů na plošnou podporu podnikatelů přináší standardní přehled aktualit od společnosti SM-DATA.

Aktuální novinky 19.11. - 3.12.2021

2. 12. 2021 — Nejlepší účetní firmou za rok 2021 je společnost ASB Czech Republic

Známe vítěze čtvrtého ročníku profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU 2021! Vyhlášení výsledků proběhlo stejně jako v minulém roce on-line formou.  Vedle kategorií ÚČETNÍ ROKU a ÚČETNÍ FIRMA ROKU byla vyhlášena kategorie ÚČETNÍ OSOBNOST ROKU, která byla letos zařazena do soutěže poprvé. Odbornou záštitu poskytly soutěži Komora certifikovaných účetních a Svaz účetních České republiky.

Tisková zpráve je Vám k dispozici zde.

29. 11. 2021 — Informace od společnosti SM-DATA k 26. 11. 2021

Aktuální informace od společnosti SM-DATA v souvislosti s koronavirem naleznete v odkazu dále.

Aktuální novinky 19. 11. - 26. 11. 2021

22. 11. 2021 — Opatření proti Covidu opět přitvrzují: Aktuální informace od SM-DATA k 19.11.2021

Situace se po čase opět zhoršila, ročte počet nakažených a je tak třeba přistoupit k přijetí dalších opatření. Co je nového v této oblasti se dozvíte v přiloženém dokumentu:

Aktuální novinky ze dne 19. 11. 2021

18. 11. 2021 — Česko jde bavorskou cestou. Od pondělí je třeba očkování nebo být po covidu

Česko z neděle na pondělí zavede takzvaný bavorský model proticovidových opatření. Skončí tak antigenní či PCR testy a k prokázání bezinfekčnosti bude třeba očkování či potvrzení o prodělání nemoci. Toto opatření se tak vztahuje na všechny akce pořádané Komorou.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy

10. 11. 2021 — Oslavme Mezinárodní den účetních!

Datum 10. listopadu je pro všechny profesionální účetní významným dnem. Právě na tento den připadá "Mezinárodní den účetních".

Základ pro tento svátek je v historické události, kdy 10. listopadu 1494 byla v Benátkách vytištěna první učebnice moderního podvojného účetnictví v rámci matematické učebnice Summa de arithmetica, geometria, proportioni et proportionalita. O účetnictví pojednává 11. oddíl knihy - traktát Particularis de computis et scriptus, který je v dějinách účetnictví znám jako první tiskem vydaná učebnice. Jejím autorem je profesor matematiky na univerzitě v Perguii františkánský mnich Luca Pacioli. Právě on měl velký význam pro rozvoj a standardizaci profesních účetních metod a je tak považován za zakladatele účetnictví.

Komora přeje všem účetním, a zejména těm certifikovaným, všechno nejlepší a ať se daří!

(zdroj: Svaz účetních České republiky, www.svaz-ucetnich.cz, (c) shuerstock.com)

1. 11. 2021 — Nominujte nejlepší DAŇAŘE, LEKTORY či ZAMĚSTNAVATELE v daních za rok 2021

V pondělí 1. listopadu 2021 byl zahájen již 12. ročník soutěže DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU, kterou pořádá společnost Wolters Kluwer ČR. Stejně jako v minulém roce se otevírá celkem šest soutěžních kategorií a nominace či hlasy je možné zasílat přes webové stránky soutěže www.danar-roku.cz.

Nebude také chybět vyhlášení žebříčku největších poradenských firem za uplynulý rok.  Mediální podporu této profesní soutěže zajišťují mimo jiné Komora daňových poradců ČR, Svaz účetních ČR a Komora certifikovaných účetních. Znění tiskové zprávy k akci naleznete zde.

15. 10. 2021 — Společnost KPMG Česká republika s.r.o. hledá zkušenou finanční účetní. Možnost práce v Praze nebo v Českých Budějovicích.

Zvládáte účetní závěrky levou zadní a v daňových přiznáních jste jako ryba ve vodě? Staňte se finanční účetní pro rozličné portfolio tuzemských i mezinárodních klientů a pracujte pro přední poradenskou společnost KPMG. Budete zpracovávat účetní agendu pro určené portfolio klientů. Přeberete zodpovědnost za správnost a včasnost účtování. Komunikace s úřady a dalšími institucemi bude probíhat jednak elektronicky, tak i po telefonu. Klientům zpracujete reporty dle jejich požadavků, nebo třeba povedete juniornější kolegy. Více informací o pozici a odkaz na kontaktní osobu naleznete zde.

7. 10. 2021 — Dotazník o účetních softwarech - zapojte se i Vy!

Posláním Komory je mimo jiné pomoc jejím členům v oblasti vzdělávání. Předkládáme Vám "Dotazník o účetních softwarech", který představuje sběr informací pro diplomovou práci zaměstnankyně členské společnosti. Dotazník umožní shromáždit zajímavé informace o užívání účetních softwarů. Věnujte prosím pár minut svého času k jeho vyplnění a odeslání. Dotazník představuje pouhých 9 otázek.

27. 9. 2021 — Pozvánka na Víkend plný inspirací 22.-24. října 2021

Srdečně vás zveme na seberozvojový harmonizující retreat v krásném prostředí zámku Chateau Mcely. Víkendem vás provedou koučka Hanka Vykoupilová a cvičením propojí Dáša Lerlová pro uvolnění a doplnění energie. Lahodná strava formou plné penze je připravena v restauraci Piano Nobile. Pro odpočinek a relaxaci je k dispozici zámecký park a lázně MCELY BOUQUET SPA nabízející masáže a saunu po celý den.

Kdy a kde: 22.10. – 24.10. 2021 na zámku Chateau Mcely ,  https://www.chateaumcely.cz. Bližší informace naleznete zde.

13. 9. 2021 — Pracujete v účetním programu KASTNER, a jste z Prahy? Můžete pomoci právě Vy!

Hledá se účetní, který(á) zná ekonomický software STEREO od společnosti KASTNER, je z Prahy a byl(a) by ochoten(a) vypomoci paní Soně Tiché (cz.soti@seznam.cz) zkontrolovat účetní závěrku a daňové přiznání apod. 

Můžete-li pomoci, napište přímo paní Tiché nebo můžete případně přes kancelář Komory.

8. 9. 2021 — Zářijové vydání přehledu Mazars Report

Představujeme Vám již šesté číslo přehledu Mazars Report: Ekonomika a finanční trhy, ve kterém, na čtvrtletní bázi, je sledován vývoj na světových i tuzemských finančních trzích. Opět se dozvíte informace o aktuálním vývoji akcií, směnných kurzech, úrokových sazbách a komoditách. Díky přehledu získáte orientaci ohledně vývoje HPD, inflaci a v dalších klíčových makroekonomických datech a ukazatelích.

7. 9. 2021 — ÚČETNÍ a ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2021: Opravdu poslední možnost nominovat

Termín pro zasílání nominací do právě probíhající profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU 2021 byl prodloužen do 10. září 2021. Využijte této možnosti a pošlete přihlášku do jedné z kategorií přes webové stránky soutěže www.ucetni-roku.cz

Nominovat může kdokoliv bez omezení – nominace mohou přicházet jak od široké veřejnosti, tak i od samotných kandidátů, kdy na titul nominují sebe sama či svou účetní firmu. Jaká kritéria by měli splňovat jednotliví kandidáti? Vše potřebné se dozvíte na webových stránkách soutěže www.ucetni-roku.cz.

1. 9. 2021 — ÚČETNÍ a ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2021: Poslední možnost nominovat

Blíží se konec termínu pro zaslání nominací do právě probíhajícího čtvrtého ročníku soutěže ÚČETNÍ ROKU. Již jen do 6. září 2021 můžete zaslat přihlášku do jedné z kategorií, a to přes webové stránky soutěže www.ucetni-roku.cz. Nominovat může kdokoliv bez omezení – nominace mohou přicházet jak od široké veřejnosti, tak i od samotných kandidátů, kdy na titul nominují sebe sama či svou účetní firmu.

Jaká kritéria by měli splňovat jednotliví kandidáti? Vše potřebné se dozvíte na webových stránkách soutěže www.ucetni-roku.cz.

17. 8. 2021 — Zakládání obchodních společností bude možné on-line, novelu podepsal Zeman

Zakládání obchodních společností bude možné on-line, distančním způsobem lidé zařídí i další úkony při fungování firem. Digitalizaci notářské činnosti přinese poslanecká novela, kterou včera podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Notáři podle ní budou moci provádět část zápisů v elektronické podobě.

Celý text je k dispozici zde.
< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...53 | 54 |
Skočit na začátek