Novinky

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...49 | 50 |

Strana 1 z 50, zobrazeno 20 záznamů z celkových 995, záznamy 1 až 20

22. 9. 2020 — Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí prošlo Parlamentem

Návrh Ministerstva financí na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí ve výši 4 % z celkové kupní ceny prošel po senátní vratce podruhé Poslaneckou sněmovnou. Nyní návrh míří k podpisu prezidenta republiky. Platit bude se zpětnou účinností pro vklady na katastr z prosince 2019 a pozdější.

Kompletní znění tiskové zprávy MF ČR je k dispozici zde.

7. 9. 2020 — Dotace ve vzdělávání zaměstnanců členů Komory certifikovaných účetních

 
Společnostem, které by měly zájem vzdělávat své zaměstnance v kvalitních školeních v roce 2020 - 2022 a rády by využily v dnešní složité době 100 % DOTOVANÉ VZDĚLÁVÁNÍ je určen informativní seminář, ve kterém budou představeny výhody a podmínky zapojení do schválených projektů v rámci Operačního programu Zaměstnanost.
Seminář se koná 18. 9. 2020 ve školícím středisku PROFIMA. Podrobné informace naleznete zde.

5. 9. 2020 — V digitalizaci a automatizaci účetnictví si Komora vede dobře

Na přelomu června a července jste, možná i vy, přispěli  vyplněním naší ankety - dotazníku "jak COVID-19 změnil výkon účetní profese" k  získání potřebných informací. Nyní Vám předkládáme výsledky, ze kterých je zřejmé, že si vedeme dobře a v oblasti digitalizace účetnictví byl již odveden kus práce.

Kompletní vyhodnocení naleznete zde.

31. 8. 2020 — MAZARS REPORT: Ekonomika a finanční trhy - září 2020

K dispozici je aktuální vydání přehledu "MAZARS REPORT: Ekonomika a finanční trhy", který předkládá vývoj na světových i tuzemských finančních trzích a reaguje tak na vliv pandemie COVID-19 na jednotlivé oblasti ekonomiky. S postupným uvolňováním protipandemických opatření, výraznou expanzí fiskální politiky a masivním uvolněním monetárních politik docházelo po dubnu 2020 k výraznému zlepšení ekonomických ukazatelů v každém následujícím měsíci, které podporovalo pozitivní sentiment a rostoucí ceny finančních aktiv na finančních trzích. Rizika dalšího vývoje jsou však i přes pozitivní trend v posledních měsících enormní.

Kompletní aktuální vydání reportu naleznete zde.

28. 8. 2020 — 11. ročník odborného semináře Národní účetní rady

Již 11. ročník odborného semináře Národní účetní rady se koná 4. prosince 2020 od 9,00 hod. ve Vencovského aule Vysoké školy ekonomické v Praze. Hlavním tématem letošního semináře budou nejen novinky v oblasti účetnictví, daní a auditu, ale zejména dopady mimořádných opatření proti pandemii COVID-19 a správné postupy jejich řešení v účetnictví, auditu a daních. Stejně jako i v minulých letech budou představeny nové interpretace účetních předpisů připravené Národní účetní radou za uplynulý rok. Na akci vystoupí celá řada lektorů, kteří jsou specialisté na vybrané oblasti problematiky.

Pozvánku a kompletní program naleznete zde.

21. 8. 2020 — Aktuality od společnosti SM-DATA k 21. srpnu 2020

Společnost SM-DATA přináší další informace, týkající se opatření zmírňující dopad koronaviru. V aktuálním přehledu se dozvíte o nově schválených programech COVID. A sice COVID - ubytování je zaměřen na podporu ubytovacích zařízení, která musela být z důvodu usnesení vlády uzavřena. COVID - Lázně představuje dotace na podporu lázeňského cestovního ruchu a COVID nájemné pomoc podnikatelům, kterým byl zakázán maloobchodní prodej zboží nebo poskytování služeb zákazníkům.

Kompletní přehled je k dispozici zde:

Aktuální novinky schválené ve dnech 1. 8. - 21. 8. 2020

20. 8. 2020 — Mzdové účetnictví s Dagmar Kučerovou

Nepřehlédněte seminář "MZDOVÉ ÚČETNICTVÍ" s lektorkou Dagmar Kučerovou. Bližší informace naleznete zde.

20. 8. 2020 — Informace v "kostce", jak se zapojit do čerpání dotace

Rádi byste vzdělávali své zaměstnance v rámci projektu - Vzdělávání jako základ profesionality, ale nevíte jak na to? Nejsou Vám zcela jasné podmínky pro zapojení do projektu? Nevíte kde začít a jaké kroky učinit?

Pak právě Vám je určený materiál, který pro Vás vypracovala Komora a kde naleznete vše potřebné. Kompletní informace a návod jak postupovat krok za krokem naleznete zde: Projekt - Vzdělávání jako základ profesionality.

10. 8. 2020 — Průzkum KCÚ potvrdil, že bez digitalizace se práce účetních neobejde

Pandemie COVID-19 potvrdila důležitost digitalizace také v účetní profesi. Ukázal to průzkum mezi účetními a účetními firmami, které jsou členy Komory certifikovaných účetních.

V době pandemie se jasně ukázal význam digitalizace ve všech účetní procesech. Někteří klienti, kteří dříve posílali doklady poštou, museli přejít na digitální formu zasílání. Podobně i účetní museli začít využívat moderních technologií, aby svou práci mohli i dále vykonávat. Většina klientů - a tím i účetních - v této podobě předávání dokladů zůstala i po konci nouzového stavu,” říká k průzkumu Libor Vašek, předseda Komory certifikovaných účetních.

Celý článek si můžete přečíst zde.

10. 8. 2020 — Novinky od SM-DATA k začátku srpna 2020

Již standardní informační servis od společnosti SM-DATA přináší informace ohledně dotace "COVID nájemné", kompenzační bonus pro "dohodáře" či zrušení daně z nabytí nemovitých věcí

Aktuální novinky schválené ve dnech 8. 7. až 31. 7. 2020.

29. 7. 2020 — Nepřehlédněte seminář "Zákoník práce v podnikové praxi v době koronavirové krize"

AMSP ČR ve spolupráci s PROFIMA EFFECTIVE, s.r.o. pořádají dne 21. 8. 2020 seminář, jehož témeta zahrnují mimo jiné: Zákoník práce a jeho změny, odvolávání vedoucích pracovníků, sdílená pracovní místa či náhrady nemajetkové újmy při úmrtí zaměstnance a při ublížení na zdraví zaměstnance. Více se dozvíte zde.

16. 7. 2020 — Nabízíme k odkoupení laserovou tiskárnu

Nejedná se však jen o pouhou tiskárnu, nýbrž multifunkční zařízení zahrnující tiskárnu, skener a kopírku pod označením HP Laser Jet Pro MFP M426fdw.

Tato černobílá laserová tiskárna formátu A4 nabízí rychlost tisku až 38 stran za minutu v rozlišení až 1200 x 1200 dpi. Vestavěný skener má rozlišení až 1200 x 1200 dpi a rychlost skenování až 29 stran za minutu. Foto výrobku najdete zde.

Ohledně ceny a možnosti převzetí pište na: moravec@komora-ucetnich.cz.

13. 7. 2020 — Novinky od společnosti SM-DATA k 7. červenci 2020

Předkládáme aktuální informační servis společnosti SM-DATA, který zahrnuje změnu sazby DPH na 10%, od 1. 7. 2020, na vybrané služby (např. ubytovací služby, vstupné na kulturní představení, použití nekrytých sportovních zařízení, provoz fincenter, lázní). Daňový balíček platný rovněž od začátku července zahrnuje zpětné uplatnění daňové ztráty a snížení silniční daně.

Aktuální novinky schválené ve dnech 20. 6. – 7. 7. 2020

 

30. 6. 2020 — Nabídka nábytku kanceláře Komory

Potřebujete starší, přesto moderní, velmi zachovalý nábytek? Komora nabízí k odkoupení a odvozu skříně, stoly, stolek,... z prostor stávající kanceláře. Rozměry jednotlivých kusů nábytku: Skříně výška 2,5 m, hloubka 40 cm, šířka dvířek 60 cm (širší) a 43 cm (užší). Stoly výška 77 cm. Stoleček 100 x 60 cm, výška 56 cm. Šuplíky (boxy) 43 x 60 cm, výška 62 cm.

Prohlédnout si jej můžete zde. V případě zájmu kontaktujte kancelář na: moravec@komora-ucetnich.cz

24. 6. 2020 — MAZARS REPORT: Ekonomika a finanční trhy

Předkládáme Vám první číslo přehledu "MAZARS REPORT: Ekonomika a finanční trhy", ve kterém naleznete na čtvrtletní bázi vývoj na světových i tuzemských finančních trzích. Dozvíte se informace o aktuálním vývoji akcií, směnných kurzech, úrokových sazbách a komoditách. Díky přehledu získáte orientaci v souvislosti s vývojem HPD, inflace a v dalších klíčových makroekonomických datech a ukazatelích.

Celý report je k dispozici zde.

22. 6. 2020 — Promíjení pojistného, zpětné uplatnění daňové ztráty...

V aktuálním informačním servisu od SM-DATA, a.s., naleznete kompletní přehled změn schválených v minulých týdnech v souvislosti s koronavirem, včetně novinek: Promíjení pojistného na sociální zabezpečení zaměstnavatelům do 50 zaměstnanců, zpětné uplatnění daňové ztráty, změna sazby DPH u ubytovacích služeb, vstupného na kulturní a sportovní akce a snížení silniční daně u vozidel s vyšší hmotností jak 3,5 tuny.

Aktuální novinky schválené ve dnech 13. 6. - 19. 6. 2020

16. 6. 2020 — SM-DATA: Aktuální novinky k 12. 6. 2020

Předkládáme aktuální přehled dosud schválených změn v souvislosti s koronavirem od společnosti SM-DATA. Mezi poslední změny lze zahrnout: Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických a právnických osob za rok 2019 lze podat bez sankcí do 18.8.2020, v případě podání daňového přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí v období od 31.3.2020 do 30.11.2020, je prominuta pokuta za opožděné podání tohoto přiznání, byla prominuta povinnost odvézt DPH u bezúplatného dodání vybraného zboží od 12.3.2020- 31.7.2020.

Aktuální novinky schválené ve dnech 6. 6. – 12. 6. 2020

15. 6. 2020 — Osobnostní rozvoj letos již 4. - 9. 9. na Moravě

Oblíbené školení osobnostního rozvoje s doktorem Miloslavem Hrubým se letos uskuteční na Moravě, v hotelu PAVLOV. Ten se nachází v krásném okolí vodní nádrže Nové Mlýny nedaleko Mikulova. Ph.Dr. Miloslav Hrubý, poradce a lektor v oblasti manažerského a osobního rozvoje, si letos připravil nový program, kteří zájemci o akci jistě přivítají. A nebude chybět ochutnávka moravských vín.

Podrobné informace najdete zde.

8. 6. 2020 — Kompletní přehled dosud schválených změn v souvislosti s koronavirem

Po čase Vám opět přinášíme informační servis od společnosti SM-DATA, týkající se změn v zákonech či přijatá opatření, která vyvolala pandemie koronaviru. Aktuální přehled je doplněn o tyto novinky: Zpětné uplatnění daňové ztráty, prodloužení kurzarbeitu pro režim B, odpuštění odvodů pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti v rámci programu Antivirus II.

Aktuální novinky schválené ve dnech 23. 5. – 5. 6. 2020

1. 6. 2020 — Hledáme nejlepší ÚČETNÍ a ÚČETNÍ FIRMU ROKU 2020

Třetí ročník profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU, ve kterém se hledají nejlepší profesní účetní a nejlepší účetní firma v České republice, odstartovala v pondělí 1. června 2020. Soutěž, jež pořádá společnost WOLTERS KLUWER, přináší pro tento rok několik novinek v pravidlech. Nominace kandidátů na titul ÚČETNÍ ROKU 2020 jsou zcela otevřené – nominační přihlášku může zaslat kdokoliv bez omezení včetně možné nominace sebe samého. Tisková zpráva k soutěži je k dispozici zde.

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...49 | 50 |
Skočit na začátek