Novinky

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...47 | 48 |

Strana 2 z 48, zobrazeno 20 záznamů z celkových 954, záznamy 21 až 40

6. 9. 2019 — Pozvánka na XXIII. Sněm KCÚ

 
Pozvánka na XXIII. Sněm Komory, který se bude konat 8. 10. 2019 od 10.00 v Braunově domě na Karlově náměstí v Praze byla zveřejněna a poslána členům Komory. Samotnému Sněmu bude předcházet od 8.45 ranní rozjezd s JUDr. Davidem Bauerem, ředitelem Odboru regulace a metodiky účetnictví, o věcném záměru nového zákona o účetnictví.

Bližší informace naleznete zde.

4. 9. 2019 — Další termín školení "MS excel pro účetní a daňové poradce I.": 27. 9. 2019

Vzhledem k tomu, že kapacita školení "MS excel pro účetní a daňové poradce I.", který se koná v Praze dne 9. 10. 2019, byla vyčerpána, sjednali jsme pro Vás ve spolupráci se společností NICOM a.s. otevření dalšího termínu tohoto oblíbeného školení v Praze, a to již 27. 9. 2019! Bližší informace zde. Neváhejte a přihlaste se prostřednictvím přihlášky na webu.

2. 9. 2019 — Patičky s logem do e-mailového podpisu pro všechny členy

Bez e-mailové komunikace si každodenní praxi dovede představit jen málokdo a Výbor Komory se dlouhodobě věnuje budování a šíření značky "KCÚ", proto jsme členům Komory připravili patičky s logem do e-mailového podpisu, a to pro všechny typy členství a certifikáty

Použití patičky je jednoduché, stačí se přihlásit do osobní schránky na webu Komory a stáhnout si příslušnou patičku v "Informace Komory" a "Ke stažení", kde najdete i stručný postup. Přidejte se a budujme silnou značku a povědomí o Komoře společně, je to jen na nás, členech Komory!

21. 8. 2019 — Osobnostní rozvoj v Chorvatsku: kompletní informace pro účastníky připraveny

Pomalu ale jistě se blíží začátek oblíbené komorové akce Osobnostního rozvoje v Chorvatsku, tentokrát na chorvatském ostrově Korčula, proto jsme pro účastníky připravili a mají k dispozici leták s kompletními informacemi o akci.

Pokud jste se z jakéhokoliv důvodu nemohli letos této akce zúčastnit, můžete se alespoň podívat a inspirovat se pro příští rok, protože Osobnostní rozvoj je právě pro ty z Vás, kteří rádi zkombinují odpočinek s odbornou péčí o sebe.

Tak šťastnou cestu a hodně zážitků s Komorou v Chorvatsku (a třeba opět příště)! :-)

7. 8. 2019 — ÚČETNÍ a ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019: prodloužení nominací do 31.8.!

Pouze do 31. srpna 2019 je možné nominovat kandidáty na titul ÚČETNÍ ROKU 2019 a ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019.

Druhý ročník profesní soutěže, kterou pořádá společnost Wolters Kluwer ČR, má za cíl vybrat nejlepší profesní účetní/účetního a také nejlepší účetní firmu v České republice. 

Nominace vhodných kandidátů na titul ÚČETNÍ ROKU 2019 a taktéž nominace na ÚČETNÍ FIRMU ROKU 2019 mohou posílat jak široká veřejnost, tak zaměstnanci účetních firem. Rozhodnutí o vítězích v obou kategoriích přísluší pak odborné porotě.

Více k soutěži na www.ucetni-roku.cz.

O zkušenostech ze soutěže se můžete dočíst v rozhovoru se Zdenkou Bekrovou, jednatelkou CESORG spol. s r.o., která získala titul ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2018.

24. 7. 2019 — Nabídka zaměstnání

Společnost Dáme Účto s.r.o., člen Komory certifikovaných účetních, hledá do svého týmu kolegyni/kolegu na pozici účetní (na HPP nebo živnostenský list). Bližší informace zde

16. 7. 2019 — Dotace na vzdělávání - základní informace

Na úvodní stránce komorového webu (vpravo v samostatném banneru nebo zde) jsou k dispozici základní informace k dotaci na vzdělávání, kterou Komora získala v rámci projektu „Vzdělávání jako základ profesionality“ z OP Zaměstnanost. 

Základní podmínky pro dotační vzdělávání jsou uvedeny rovněž v aktuálním Katalogu vzdělávacích akcí na 2. pololetí 2019 (zde).

Detaily a možnosti čerpání dotace na vzdělávání Vám budeme přinášet průběžně.

15. 7. 2019 — Výroční zpráva KCÚ za rok 2018 zveřejněna

Co vše se událo na KCÚ v roce 2018? Jaké významné akce jsme uskutečnili? Kolik jsme vydali tiskových zpráv a mediálních výstupů? Kolik stran Bulletinu Komory bylo celkem vydáno? ... nejen to, ale mnohé další se dočtete v aktuálně zveřejněné výroční zprávě KCÚ za rok 2018 (neboli "Rok 2018 v Komoře certifikovaných účetních").

Pokud budete výroční zprávou jen listovat, určitě se zastavte u třech událostí, které byly pro Komoru pracovně náročné, ale které se určitě vydařily, a to realizace projektu Účetních kanceláří KCÚ, obnovená soutěž Účetní a účetní firma roku 2018 a zahájení sérií workshopů k digitalizaci účetnictví. 

Výroční zprávu členové Komory samozřejmě najdou přiloženou i u vydaného Bulletinu č. 2/2019 s Katalogem vzdělávacích akcí na 2. pololetí 2019.

Výroční zpráva KCÚ za rok 2018 Vám je k dispozici na hlavní stránce webu a zde.

10. 7. 2019 — Nabídka zaměstnání

Společnost EURO-Trend Audit, a.s. hledá do svého týmu kolegyni/kolegu na pracovní pozici asistentka/asistent auditora. Bližší informace zde

10. 7. 2019 — Nový Katalog vzdělávacích akcí na 2. pololetí 2019

Nový Katalog vzdělávacích akcí právě vyšel!

S distribucí nového vydání Bulletinu č. 2/2019 tradičně vychází a obdržíte také nové vydání Katalogu na 2. pololetí 2019 (v elektronické podobě již zde), ve kterém najdete nejen osvědčená, ale i nová jednodenní či dvoudenní školení, nechybí ani oblíbená internátní školení (Daně z příjmů podrobně aneb Prázdniny s Ing. Klímou, Osobnostní rozvoj v Chorvatsku, Účetní a daňové aktuality pro neziskové organizace a pochopitelně Bořetice) a další nevzdělávací akce jako jsou Snídaně s Komorou, Klubové večery nebo Aqua víkend.

Speciálně bychom upozornili, že v Katalogu najdete i konání Sněmu KCÚ, tentokrát s ranním rozjezdem s JUDr. Davidem Bauerem o věcném záměru nového zákona o účetnictví (8. 10. 2019), odborné konference KCÚ o účetních na trhu práce a tipech, co zlepšit (13. 11. 2019), speciálních seminářů FAÚ pro účetní v Praze (1. 10. 2019) a Brně (3. 10. 2019) a v plánu jsou samozřejmě i další workshopy k digitalizaci účetnictví (opět v Praze i Brně).

A to není vše! Sledujte náš web, doplňujeme i další školení.

Věříme, že Vás nabídka osloví a že se na některých akcích potkáme. 

10. 7. 2019 — Nové vydání Bulletinu KCÚ

Bulletin č. 2/2019 právě vychází!

Dnes začala distribuce nového vydání Bulletinu KCÚ, v nejbližších dnech ho tak můžete očekávat ve svých poštovních schránkách a již nyní je Vám k dispozici v elektronické verzi zde. 

Hlavním tématem nového vydání, jehož garantem se stal Ing. Lukáš Wagenknecht, je interní audit. Jaká je práce interního auditora? Co může chtít interní auditor od účetního? Jaký je vztah interního a externího auditora? Jak vypadá interní audit v pojišťovně a jak ve veřejném sektoru? Nejen to se dozvíte v jednotlivých článcích. Samozřejmě to není všechno, přečíst si můžete např. i o odborném úsudku v účetnictví obcí na příkladu dlouhodobého majetku, o srovnání etických kodexů s Etickým kodexem KCÚ "z pera" místopředsedkyně Etické komise KCÚ, o informacích z konferencí a chybět nemůže ani ohlédnutí za oslavou 20. let KCÚ a dalšími setkáními členů.

Přejeme příjemné letní čtení a v případě nedoručení neváhejte napsat na info@komora-ucetnich.cz, zařídíme přeposlání. Stejně tak budeme rádi za reakce na nové redesignové vydání, které jsme započali v předchozím speciálním vydání Bulletinu č. 1/2019 k 20. výročí KCÚ.

3. 7. 2019 — AMSP ČR připomínkovala navrhované změny daňového řádu

AMSP ČR uplatnila zásadní připomínky k návrhu zákona, kterým se mění daňový řád a související zkony. Připomínky zpracovala Legislativní rada AMSP ČR ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR, KDP a Komorou, která je členem Legislativní rady AMSP ČR. Hlavní komentované navržené změny zákona naleznete zde.

3. 7. 2019 — Akce k 50. letům Svazu účetních ČR

Svaz účetních České republiky, z.s. v tomro roce slaví 50 let od svého založení. Hlavní oslava se uskuteční v Praze dne 17. 10. 2019 (podrobnosti budou zveřejněny později) a do té doby jsou naplánována setkání v duchu hesla "Účetní padesátka - účetním záleží na každém kroku" s cílem ujít během léta 50 km - bližší informace zde.

3. 7. 2019 — Platová studie 2019

Čtvrtý ročník Platové studie je tady!

Platovou studii 2019 připravila opět Česká asociace pro finanční řízení (CAFIN) za podpory Komory a ACCA. Máme za sebou společně tři ročníky (2013 - 460 respondentů, 2015 - 600 respondentů a 2017 - 917 respondentů) a členové Komory v uplynulých letech výrazně přispěli k výsledkům i k růstu počtu respondentů. Pojďte letos pomoci posunout laťku přes tisícovku. :)

Cílem průzkumu je zmapovat aktuální trendy v odměňování pracovníků finančních oddělení s ohledem na velikost firmy, region či například délku praxe, jakož i zjistit vývoj situace za poslední dva roky. Průzkum však nezapomíná ani na pracovníky poskytující účetní a další finanční služby jako OSVČ, případně prostřednictvím vlastní malé společnosti (v průzkumu zaškrtněte OSVČ). 

Vyplnění dotazníku Vám zabere maximálně 5 minut Vašeho času. Všechny informace získané z tohoto dotazníku mají důvěrný charakter. V rámci tohoto šetření jsou získávány formou anonymní ankety, ze které vyplývá, že nemusíte uvádět své jméno.

Vyplnit dotazník můžete zde: https://www.survio.com/survey/d/s3n-platova-studie-2019-kcu

Sběr odpovědí bude probíhat do 31. 8. 2019 a po jejich zpracování Vás rádi budeme podrobně informovat o výsledcích studie. Prezentace výsledků by měla být také součástí odborné konference Komory 13. 11. 2019.

Předem děkujeme za Vaší účast a těšíme se na výsledky!

 

14. 6. 2019 — Nabídka zaměstnání

Společnost Grishko Dance s.r.o. hledá do svého týmu kolegyni/kolegu na pracovní pozici finanční/ho účetní/ho na HPP

12. 6. 2019 — Nabídka zaměstnání

Společnost VANS CENTRE s.r.o., největší autobazar užitkových vozidel v ČR na Praze 10, hledá do svého týmu kolegyni/kolegu na pracovní pozici samostatný/á účetní

4. 6. 2019 — Účetní a účetní firma roku 2019: Již jste nominovali svého kandidáta?

Již podruhé se bude oceňovat nejlepší profesní účetní a také nejlepší účetní firma v České republice. 

Nominace na titul ÚČETNÍ ROKU 2019 a ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019 mohou posílat jak široká veřejnost, tak zaměstnanci účetních firem, a to do 18. srpna 2019. 

Jaká kritéria by měli splňovat jednotliví kandidáti z řad fyzických i právnických osob a jakým způsobem je možné zasílat nominace? 

Vše potřebné se dozvíte na stránkách soutěže www.ucetni-roku.cz.

14. 5. 2019 — Nová interpretace NÚR I-39

Dne 15. dubna schválila NÚR novou interpretaci I-39 Inventarizační rozdíly u zásob a dlouhodobého majetku.

1. 5. 2019 — Účetní a účetní firma roku 2019

Dnes byl nominační fází zahájen další ročník soutěže "Účetní a účetní firma roku 2019". Pořadatele soutěže je společnost Wolters Kluwer ČR, a.s.odbornou záštitu poskytují Komora a Svaz účetních ČR. Předsedou odborné poroty je předseda Komory Ing. Vašek, Ph.D. Více o soutěži zde. Do 18. srpna lze podávat nominace do soutěže v kategorii jednotlivců i společností. Podrobnosti k nominacím zde. Slavnostní vyhlášení soutěže bude v prosinci.

15. 4. 2019 — Vyhodnocení veřejné konzultace ke koncepci nové účetní legislativy

Ministerstvo financí ČR dnes zveřejnilo dokument "Vyhodnocení veřejné konzultace k souhrnu koncepce nové účetní legislativy 2020 - 2030", která probíhala od konce listopadu 2018 do poloviny ledna 2019. Konzultace se zúčastnila řada subjektů vč. Komory (bylo zasláno celkem 205 podnětů a komentářů). V návaznosti na výstup z konzultace bude nyní MF ČR připravovat věcný záměr nového zákona o účetnictví. S dokumentem se můžete seznámit zde.

 

 

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...47 | 48 |
Skočit na začátek