Novinky

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...53 | 54 |

Strana 2 z 54, zobrazeno 20 záznamů z celkových 1071, záznamy 21 až 40

19. 7. 2021 — Legislativní koncepce AMSP ČR

Předkládáme Vám Legislativní koncepci Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR vytvořenou Legislativní radou MSP. Jedná se o dokument, který navazuje na prvotní Legislativní koncepci z roku 2018. Je to shrnutí nejvýraznějších legislativních problémů, se kterými se české malé a střední podniky musejí potýkat. Prostřednictvím této koncepce navrhujeme změny, nové předpisy a odstranění všeho nevhodného v české legislativě tak, aby podnikatelské prostředí bylo příznivější a jednodušší.

Legislativní koncepce je k dispozici zde.

Úvodní dopis si můžete přečíst zde.

8. 7. 2021 — Základní a střední škola waldorfská hledá účetní firmu

Základní a střední škola waldorfská vyhlašuje výběrové řízení na poskytování služby vedení účetnictví. Všechny potřebné informace (charakteristika a rozsah služeb, požadavky, nabídka ze strany školy, náležitosti přihlášky a kontakty pro přihlášení) naleznete ZDE a v příloze k výzvě zde.

2. 7. 2021 — Odstávka on-line aplikací finančního úřadu z důvodu údržby

Odbor komunikace a rozvoje služeb Generálního finančního ředitelství touto cestou informuje členy Komory, že do 7. 7. 2021  z důvodu nutné údržby systému neprobíhá v současné době aktualizace dat v aplikaci Online finanční úřad – Daňová informační schránka plus (DIS+) a Daňová informační schránka (DIS).  

Prováděná údržba nemá vliv na podávání daňových přiznání. V tuto chvíli nemohou být aktualizovaná data v části DIS+, DIS: Osobní daňový účet, Osobní daňový kalendář a Písemnosti. Bližší informace se dozvíte na portálu

1. 7. 2021 — VŠE ocenila nejoblíbenější pedagogy roku 2020

Jan Molín působí na Katedře finančního účetnictví a auditingu FFÚ desátým rokem. Od roku 2014 je zástupcem vedoucího katedry a zasedá také v Akademickém senátu FFÚ. V květnu 2021 byl zvolen i do Akademického senátu VŠE. Na VŠE vyučuje např. Účetnictví I, Accountant in Business, Účetnictví a daně individuálního podnikatele. Je spoluautorem publikace Vnější a vnitřní kontrola z pohledu managementu a Protiprávní jednání z pohledu profesní odpovědnosti auditorů, daňových poradců a účetních. Za obě publikace získal ocenění fakulty. Mimo to se angažuje v oborových organizacích. Je např. předsedou etické komise Komory certifikovaných účetních či zkušebním komisařem Komory daňových poradců ČR.

Celý text zprávy je zde.

28. 6. 2021 — Hodnocení absolventů VŠ z pohledu zaměstnavatelů

Jedná se o pilotní projekt, který poskytne aktuální informace o kvalitě absolventů vysokých škol a potřebách firem v této oblasti. Výstupy šetření budou sloužit Svazu průmyslu a dopravy České republiky a jeho členům mimo jiné při jednání s MŠMT a reprezentací vysokých škol o úpravách studijních programů, aby absolventi VŠ byli lépe připraveni ke vstupu na trh práce.

Dotazník by měl/a v ideálním případě vyplňovat personalista/ka dobře obeznámený/á s přijímáním absolventů ve Vaší firmě/organizaci (v případě menších firem/organizací bez samostatného personálního úseku vedení firmy/organizace) a v případě potřeby konzultovat s přímými nadřízenými přijatých absolventů. Dotazník, prosím, vyplňte do 15. července. Vyplňování dotazníku Vám nezabere více než 15 minut Vašeho času.

Odkaz pro vstup do dotazníku: https://dotaznik.csvs.cz/916664?token=CekNU61Tw5jcCzq&lang=cs

V případě dotazů se, prosím, obracejte na adresu lounek@csvs.cz.

15. 6. 2021 — Jaké výsledky přinese "Platová studie 2021"?

Platovou studii pro rok 2021 připravila opět Česká asociace pro finanční řízení (CAFIN) za podpory Komory a ACCA. Členové Komory v uplynulých letech výrazně přispěli k výsledkům i k růstu počtu respondentů.

Cílem průzkumu je zmapovat aktuální trendy v odměňování pracovníků finančních oddělení s ohledem na velikost firmy, region či například délku praxe. Průzkum však nezapomíná ani na pracovníky poskytující účetní a další finanční služby jako OSVČ, případně prostřednictvím vlastní malé společnosti (v průzkumu zaškrtněte OSVČ). Vyplnění dotazníku Vám zabere maximálně 5 minut Vašeho času. Všechny informace získané z tohoto dotazníku mají důvěrný charakter. V rámci tohoto šetření jsou získávány formou anonymní ankety, ze které vyplývá, že nemusíte uvádět své jméno.

Vyplnit dotazník můžete zde: https://www.survio.com/survey/d/platovka-kcu-2021

Sběr odpovědí bude probíhat do 31. 8. 2021 a po jejich zpracování Vás rádi budeme podrobně informovat o výsledcích studie.

Výsledky za rok 2019 najdete zde.

Děkujeme za Vaši účast a věříme, že dotazník odešlete.

4. 6. 2021 — Opatření se uvolňují, ale nad Covidem ještě není vyhráno: Novinky od SM-DATA k 4. 6. 2021

Opatření se uvolňují, proočkovanost v populaci roste, ale vybrané programy Antivirus stále běží, stejně jako některá další nařízení. Co je aktuálně v platnosti se dozvíte z přiloženého dokumentu.

Aktuální novinky ke dni 4.6.2021

2. 6. 2021 — Aktuální vydání Mazars Report: Ekonomika a finanční trhy 6/2021

V aktuálním přehledu Mazars Report: Ekonomika a finanční trhy, ve kterém na čtvrtletní bázi najdete vývoj na světových i tuzemských finančních trzích. Dozvíte se informace o aktuálním vývoji akcií, směnných kurzech, úrokových sazbách a komoditách. Díky přehledu získáte orientaci ohledně vývoje HPD, inflaci a v dalších klíčových makroekonomických datech a ukazatelích.

Věříme, že tento přehled je pro Vás užitečným průvodcem i vzhledem k aktuálnímu nestabilnímu ekonomickému vývoji a případně pomůže v rámci dopadů pandemie Covid-19 na celosvětovou ekonomiku minimalizovat rizika pro Vás business.

Mazars Report: Ekonomika a finanční trhy 6/2021

1. 6. 2021 — Nominujte svého favorita na titul ÚČETNÍ či ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2021

V úterý 1. června 2021 byl zahájen čtvrtý ročník profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU. Soutěž, jež pořádá společnost WOLTERS KLUWER ČR, přináší pro tento rok jednu novinku. Vedle tradičních kategorií ÚČETNÍ ROKU a ÚČETNÍ FIRMA ROKU se bude nově vyhlašovat kategorie ÚČETNÍ OSOBNOST ROKU.

Kandidáty na titul ÚČETNÍ ROKU či ÚČETNÍ FIRMA ROKU bude vybírat odborná porota z přihlášek, které je možné zasílat právě od 1. června do 6. září 2021 přes webové stránky soutěže www.ucetni-roku.cz.

 

Celé znění TZ s podrobnými pravidly pro nominaci je Vám k dispozici zde.

11. 5. 2021 — Základní a střední škola waldorfská hledá účetní

Základní a střední škola waldorfská vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa "Hlavní účetní školy". Zájemci naleznou všechny potřebné informace (charakteristiku pozice, požadavky, nabídku ze strany školy, náležitosti přihlášky a kontakty pro přihlášení) ZDE.

5. 5. 2021 — Zákon o evidenci skutečných majitelů - již od 1. června

Zbývá jeden měsíc do účinnosti nového zákona o evidenci skutečných majitelů. Tento zákon, který nabude účinnosti od 1. června 2021, přináší řadu změn v určování skutečných majitelů, a také rozšiřuje sankce za neplnění stanovených povinností. Skutečnými majiteli jsou dle znění nového zákona všechny osoby, které mohou být považovány za osoby ovládající (tzv. osoby s koncovým vlivem), a osoby, které mohou přímo nebo nepřímo získávat více než 25 % z celkového majetkového prospěchu (tzv. koncoví příjemci). Podrobné informace naleznete v materiálu zde. (Materiál je k dispozici i v anglickém jazyce).

30. 4. 2021 — Karel Šimka v rámci Absolventské středy na VŠE

Vysoká škola ekonomická v Praze si uvědomuje důležitost udržení kontaktu s absolventy, a proto Rozvojové a společenské centrum spolu s fakultami několikrát do měsíce připravují přednášky na půdě Alma Mater již od roku 2014.

V rámci poslední Absolventské středy vystoupil pan Karel Šimka z Nejvyššího správního soudu a hovořil o jeho roli v oblasti účetnictví a daní. Záznam je Vám k dispozici ZDE.

Podrobné informace o Absolventských středách naleznete zde.

9. 4. 2021 — Další porce novinek od SM-DATA, nyní k 9. 4. 2021

Z aktuálního přehledu novinek se dozvíte: Nouzový stav by měl skončit 11. 4., od 12. 4. již lze podat žádost na využití programu COVID - 2021 a od 19. 4. na využití plošného programu COVID - Nepokryté náklady. Senát potvrdil novelu předpisů upravujících povinnosti OSVČ v oblasti plateb na zdravotní pojištění, která prodlouží lhůtu pro podání přehledu o příjmech a výdajích na zdravotní pojištění do 2.8.2021. Dále bylo schváleno vyplácení mimořádného příspěvku ve výši až 370 Kč za den k náhradě příjmů zaměstnanců v karanténě či izolaci.

Aktuální novinky 27.3.2021 – 9.4.2021

8. 4. 2021 — Advokátní kancelář Squire Patton Boggs, s.r.o., hledá účetní

Společnost s 30-ti letým působením na trhu, s mezinárodní působností, v oblasti práva - Squire Patton Boggs s.r.o., hledá Účetní (na plný nebo zkrácený úvazek). Podrobné informace týkající se náplně práce, požadavků i pracovních podmínek, naleznete zde.

1. 4. 2021 — Komora vypisuje výběrové řízení na dodavatele účetních prací

Dovolujeme si Vám oznámit, že Výbor Komory vypisuje výběrové řízení na nového dodavatele účetních prací, vč. mzdového účetnictví. V případě Vašeho zájmu, zasílejte nabídky na adresu info@komora-ucetnich.cz do 15. 4. 2021 včetně.

Podmínky výběrového řízení a bližší specifikace naleznete ZDE.

26. 3. 2021 — Novinky od SM-DATA k 26. 3. 2021 a srovnání COVID 2021 a COVID - nepokryté náklady

Již lze podat žádost v rámci COVID 2021 - nového plošného programu, nouzový stav trvá do 28. 3. , program COVID - Nepokryté náklady - čeká se na jeho spuštění a vyhlášení. V příloze aktualit naleznete srovnávací tabulku obou nových COVID programů. Toto a mnoho dalšího naleznete v aktuálním přehledu od společnosti SM-DATA.

Aktuální novinky 20.3.2021 – 26.3.2021

ALTERNATIVNÍ DOTAČNÍ PROGRAMY COVID - 2021 A COVID - NEPOKRYTÉ NÁKLADY

26. 3. 2021 — "Rok s Covid-19" - výsledky průzkumu agentury IPSOS

Předkládáme unikátní výsledky průzkumu agentury IPSOS na téma Rok s Covid-19. Dozvíte se, co dělá Čechům starosti, jak se mění chování ve společnosti, jak se mění nákupní chování, jak se Čechům mění hodnoty v důsledku Covid-19 a jaké jsou příležitosti a predikce na rok 2021.

Výsledky průzkumu naleznete ZDE.

23. 3. 2021 — Zákon o evidenci skutečných majitelů - již od 1. června

Od 1. června vstoupí v účinnost nový zákon o evidenci skutečných majitelů právnických osob. Tímto zákonem je právnickým osobám blíže rozpracována povinnost k evidenci skutečných majitelů, kdy tato povinnost již před účinností zákona existovala, ale od června bude definice skutečného majitele blíže specifikována. Skutečným majitelem podle nového zákona je fyzická osoba, která je koncovým příjemcem nebo osobou s koncovým vlivem.

Právní zpravodaj 486

19. 3. 2021 — Co přináší novinky od společnosti SM-DATA?

Tým pracovníků SM-DATA, a.s., opět připravil přehled toho nejdůležitějšího v dění kolem koronavirové pandemie.  Aktuální vydání zahrnuje: Prodloužení nouzového stavu do 28. března, povinnost testování ve firmách a podávání přehledů o testování zaměstnanců, schválení vyplácení mimořádného příspěvku ve výši až 370 Kč za den k náhradě příjmů zaměstnanců v karanténě či izolaci nebo schválení nového návrhu zákona ke kompenzačnímu bonusu.

Aktuální novinky 5.3.2021 – 19.3.2021

9. 3. 2021 — Pracovněprávní souvislosti s povinným testováním zaměstnanců

V 484. čísle Právního zpravodaje Vám přinášíme článek na téma "Pracovněprávní souvislosti s povinným testováním zaměstnanců".

Dozvíte se zejména: Do kdy musí zaměstnavatelé zajistit testy pro zaměstnance, kdy nejpozději začít s testováním, kdy mohou na pracoviště pouze zaměstnanci s negativním testem, kdo nemusí podstoupit testování, co dělat, pokud zaměstnanec testování odmítne...

Právni zpravodaj 484

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...53 | 54 |
Skočit na začátek