Novinky

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...49 | 50 |

Strana 2 z 50, zobrazeno 20 záznamů z celkových 987, záznamy 21 až 40

20. 4. 2020 — Aktualizovaný webinář 27. 4. 2020, Přehled aktuálních opatření přijatých v souvislosti s COVID-19

Pro velký úspěch webináře konaného 14. 4. na uvedené téma, uskuteční se 27. 4. znovu s tím, že zahrne i novinky, které se od té doby udály. Obsahem semináře, který je pro členy zdarma, zústává přehled aktuálních účetně-daňových opatření přijatých v souvislosti se šířením nového typu koronaviru.  Lektory webináře budou Jan Molín a Libor Vašek.

Seminář bude opět realizován on-line prostřednictví MS Teams. Bližší informace zde.

17. 4. 2020 — Aktuální novinky od společnosti SM-DATA

I tento týden je Vám k dispozici již pravidelné zpravodajství od spol. SM-DATA, tentokráte přinášející zejména aktuální novinky schválené ve dnech 10. - 17. 4. 2020. Součástí je i manuál pro zaměstnavatele, týkající se podpory zaměstnanosti a harmonogram uvolnění v oblasti podnikání. Podrobné informace najdete v přiložených dokumentech.

Aktuální novinky

Program podpory zaměstnanosti

Harmonogram uvolnění

9. 4. 2020 — Koronavirus: Kompletní přehled dosud schválených změn v minulých týdnech

Díky společnosti SM-DATA Vám přinášíme aktuální novinky schválené ve dnech 6. 4. - 9. 4. 2020.

Kompletní přehled zde.

9. 4. 2020 — Webinář 14. 4. 2020, Stručný přehled aktuálních opatření přijatých v souvislosti s COVID-19

Pro členy Komory je připraven webinář, jehož obsahem bude přehled aktuálních účetně-daňových opatření přijatých v souvislosti se šířením nového typu koronaviru. Lektory webináře budou Jan Molín a Libor Vašek.

Seminář bude realizován on-line prostřednictví MS Teams. Kapacita semináře, který je pro členy zdarma, je limitována a je určena pro první 30 registrovaných. Bližší informace zde.

7. 4. 2020 — Dopis Mgr. Ing. Magdaleny Králové

Přinášíme Vám dopis Mgr. Ing. Magdaleny Králové, prezidentky Svazu účetních ČR, týkající se úlohy účetních v současné době poznamenané pandemií koronaviru a vyvolanými ekonomickými problémy.

SUCR dopis spolkům

SUCR dopis účetním

6. 4. 2020 — Koronavirus - nová doporučení a shnutí

Jak jsme Vás již informovali 28. 3., díky společnosti SM-DATA, a.s., člena KCÚ a účetní kanceláře KCÚ, Vám můžeme přinášet zajímavý materiál představující důležité informace v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a s dalšími omezeními v souvislosti s koronavirem. Jedná se především o novinky a úlevy z minulého týdne v oblasti daní, mezd, práva a dalších podpůrných programů.

Manuál programu antivirus

Koronavirus KCÚ a SMD 2. 4. 2020

Vnitřní mzdový předpis VP částečná nezaměstnanost

Desatero boje s koronavirem

Stanovisko k pojmům

30. 3. 2020 — Účetní on-line semináře s videolektorem

Současná doba vyžaduje vzdálenou komunikace, vzdálené vzdělávání, neboť bez něj se neobejdeme. Reagujeme na potřeby členů, na potřeby nás všech a spouštíme spolupráci na platformě účetních on-line seminářů. Otevírají se Vám tak zcela nové možnosti vzdělávání a věříme, že tuto nabídku oceníte.

Spolupráce se společností Videolektor.cz Vám umožní přístup k celé řadě odborných školení formou videozáznamů, při nichž se virtuálně potkáte s řadou známých lektorů. 

Pro členy Komory sleva 20 % na předplatné i jednorázové nákupy. A ještě výhodnější podmínky v rámci aktuálních nabídek.

30. 3. 2020 — Společnost NeoTax informuje o podmínkách podání daňového přiznání daňovým poradcem

S ohledem na pandemii mají možnost využít podání v prodlouženém termínu (do 1. 7. 2020) všechny fyzické a právnické osoby. Zastupování daňovým poradcem však není pouze o odkladu termínu. Finanční úřad daňová přiznání podaná daňovým poradcem posuzuje jinou optikou s ohledem na skutečnost, že poradci jsou zákonem regulováni a odpovědni za správnost podání.

Společnost NeoTax, s.r.o. připravila pro uživatele KCÚ možnost objednat odklad podání online, do půlnoci 1. 4. 2020, s 25% slevovým kódem ve tvaru KOMORA. Pro vyplnění odkladu pro fyzické i právnické osoby klikněte zde.

Aktuální informace naleznete také na www.odklad.cz, nebo kontaktujte podporu e-mailem: odklad@neotax.eu či telefonicky: 736 487 279.

28. 3. 2020 — Koronavirus - shrnutí a doporučení - daně, mzdy, právo

V důsledku pandemie koronaviru se nacházíme všichni v nelehké situaci, rádi bychom vám touto cestou usnadnili orientaci v navrhovaných změnách a možnostech řešení vaší současné situace v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a s dalšími omezeními.

Společnost SM-DATA, a.s., člen KCÚ a účetní kancelář KCÚ, připravila pro vás následující materiál shrnující stručně připravované nebo již vyhlášené novinky a úlevy v tomto týdnu (23. - 27. 3.) v oblasti daní, mezd, práva a dalších podpůrných programů.

Koronavirus - shrnutí a doporučení

Pracovněprávní desatero boje s koronavirem

Pojmy "průměrný výdělek" a "redukovaný průměrný výdělek"

26. 3. 2020 — Koronavirus v účetních závěrkách

V souvislosti s aktuální složitou globální situací související s infekcí COVID-19 a v souvislosti s opatřeními přijatými k zamezení jejího šíření, která v různé míře dopadají na všechny účetní jednotky, se značně změnila ekonomická situace a účetní jednotky by tyto významné změny měly reflektovat ve svých účetních závěrkách. 

Pokud stále ještě nemáte sestaveny a schváleny účetní závěrky, vnímejte, že se v nich musíte vypořádat s koronavirem. Je to zásadní událost po rozvahovém dni, která může mít různé dopady na účetní jednotky a to až do krajní situace narušení předpokladu trvání podniku.

Komora auditorů připravila doporučení pro auditory. Bezesporu použitelné pro samotné účetní jednotky a jejich vedení bez ohledu na to, zdali jsou auditované.

Doporučení naleznete zde www.kacr.cz/covid-191 a doporučujeme mu věnovat pozornost.

18. 3. 2020 — Společnost Software ONE hledá posilu na pozici Senior účetní

Švýcarská společnost Software ONE hledá do svého finančního týmu zodpovědnou posilu na pozici Senior účetní. Jedná se o práci v příjemném prostředí a kolektivu profesionálů, kteří se starají o hladký chod české pobočky. Bližší informace naleznete zde.

17. 3. 2020 — Upřesňující sdělení MF k činnosti daňových poradců, účetních a auditorů během nouzového stavu

Ministerstvo financí sděluje, že daňoví poradci, účetní a auditoři mohou poskytovat klientům své služby i během nouzového stavu, který byl vyhlášen v souvislosti s prokázáním výskytu nového koronaviru na území České republiky. 

Zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách vydaný v rámci usnesení vlády ze dne 14. března 2020 č. 211 o přijetí krizového opatření vyhlášeném pod č. 80/2020 Sb. se na jejich činnost nevztahuje. Klíčová část služeb daňových poradců, účetních a auditorů není poskytována nepodnikajícím fyzickým osobám a nenaplňuje tak charakter maloobchodní činnosti. Více informací zde.

16. 3. 2020 — SPOLEČNĚ VŠE ZVLÁDNEME #coronavirus

S ohledem na zdravotní situaci #coronavirus jsme se rozhodli nevystavovat Vás, účastníky komorových akcí, ale též lektory a zástupce partnerských organizací, a v neposlední řadě též nás nebezpečí, které je s pořádáním osobních akcí spojeno. Jsme toho názoru, že je třeba přečkat současný stav, společně se mu postavit, např. nošením roušek, snížit riziko přenosu nákazy a po nějaké době se vrátit poučeni a psychicky i fyzicky odolnější. 

Proto jsme nyní odložili konání všech akcií plánovaných až do konce dubna 2020 včetně kávového večera v Praze (6.4) nebo 21. narozeniny v Brně (15. 4.). Zdraví nás všech je přednější a vše naplánované si můžeme společně užít v létě nebo na podzim. S lektory se pokusíme domluvit náhradní termíny, o kterých Vás budeme včas informovat a průběžně na webu aktualizovat. Nehledě na to, že třeba přijdeme s něčím novým, které Vám zajistí přínos odborných informací v bezpečí Vašich home officů. :) 

Věříme, že společně vše zvládneme a těšíme se na další společné akce.

P.S. Akce plánované na květen a dále zatím zůstávají v harmonogramu a budeme na ně reagovat v polovině dubna 2020 s ohledem na budoucí vývoj #coronaviru. 

23. 2. 2020 — Velký seriál Lidových novin o daních

Lidové noviny ve spolupráci s Komorou certifikovaných účetních zveřejnily seriál o daních. Všechny články, které vyšly od pondělí 17. února do pátku 21. února si můžete přečíst zde

6. 2. 2020 — Nejžádanějším zaměstnavatelem v daních za rok 2019 je společnost Deloitte. Kdo se stal Daňařem roku?

Ve středu 5. 2. 2020 se v pražském hotelu International uskutečnil jubilejní desátý ročník soutěže DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA roku. Během galavečera proběhlo slavnostní vyhlášení 14 vítězů ze 7 kategorií soutěže, pořádané společností Wolters Kluwer ČR. Ti nejlepší daňoví specialisté a osobnosti z oblastí daní byli oceněni na základě hlasování odborné i laické veřejnosti. Vedle toho byly oceňovány také tři Nejvstřícnější finanční úřady roku 2019, Nejžádanější zaměstnavatel v daních za rok 2019 a již podruhé byl vyhlášen žebříček Největších poradenských firem roku 2019, jehož sestavení podpořila mezinárodní poradenská síť ETL Global. 

Hlasování v tomto ročníku soutěže probíhalo od 1. 11. 2019 do 8. 1. 2020. Letos bylo do soutěže nominováno 60 daňových specialistů a osobností. Největší počet nominovaných letos zaznamenala kategorie Daňař roku v oblasti Daně z příjmů, a stala se tak nejsilněji obsazenou kategorií soutěže. 

Slavnostního galavečera se zúčastnilo bezmála 120 hostů z řad nominovaných kandidátů, významných osobností působících v oblasti daní a partnerů soutěže. O vtipné komentáře a příjemnou atmosféru se již tradičně postarala moderátorka Jana Víšková, která nás provází soutěží od jejího samého začátku. Zlatým hřebem večera bylo pak hudební vystoupení dětí ze ZUŠ Hostivař.

Součástí galavečera bylo krátké ohlédnutí za předešlými ročníky, kterého se zhostil Robert Jurka, předseda poroty a zakladatel soutěže. „Za posledních 10 let prošla vývojem nejen samotná pravidla soutěže, ale též webové stránky soutěže či forma a místo vyhlášení výsledků“, shrnul Robert Jurka. Jeho slova provázela krátká prezentace, která je k dispozici zde.

Stejně jako v minulých letech bylo v průběhu večera zveřejněno kompletní pořadí nominovaných v jednotlivých kategoriích včetně procentuálního podílu získaných hlasů na celkovém počtu. Výsledková listina za rok 2019 je k dispozici na stránkách soutěže www.danar-roku.cz.

Nejžádanějším zaměstnavatelem v daních se stala společnost Deloitte Česká republika, která získala toto ocenění poprvé v historii soutěže.  

Daňovou osobností roku 2019 se za státní sféru stala Eva Kostolanská působící na Generálním finančním ředitelství. Za komerční sféru získal titul Daňová osobnost roku Tomáš Goláň zastupující společnost TOMÁŠ GOLÁŇ, daňová kancelář, s. r. o. 

Daňařem roku 2019 v oblasti Daň z přidané hodnoty se stal Tomáš Brandejs ze společnosti Deloitte Advisory, s. r. o. V oblasti Správa daní se stal Daňařem roku Karel Alexa, Specializovaných finanční úřad, a titulem Daňař roku v oblasti Daně z příjmů se může pyšnit Iva Rindová působící Finančním úřadě pro Královehradecký kraj.

Největšími daňovými nadějemi se stali Lenka Froschová ze společnosti BDO, David Žákovec z Generálního finančního ředitelství a Andrea Kubáňová ze společnosti Rödl & Partner Tax, k. s.

Titul Nejžádanější lektor v daních byl udělen Tomáši Rozehnalovi působícímu na Odvolacím finančním ředitelství.

Nejvstřícnějšími územními pracovišti finančních úřadů, jež byla zvolena širokou veřejností (řazeno podle počtu hlasů), se stala:

  • Finanční úřad pro Jihomoravský kraj, územní pracoviště Brno–venkov
  • Finanční úřad pro Jihomoravský kraj, územní pracoviště Brno I
  • Finanční úřad pro Jihočeský kraj, územní pracoviště v Českých Budějovicích

Letos byla již podruhé vyhlášena kategorie ETL Největší poradenská firma roku 2019 mimo Velkou 4, jejíž podstatou je sestavení žebříčku největších poradenských firem na základě několika sledovaných ukazatelů. Jak uvedl Robert Jurka z ETL Global, touto kategorií soutěže se chceme přiblížit zemím, v nichž je sestavování obdobných žebříčků tradicí.  

Fotogalerie ze slavnostního večera a společné foto vítezů

 

Kontaktní osoba: Andrea Doušová (Wolters Kluwer)

E-mail: andrea.dousova@wolterskluwer.com

Mobil: +420 731 516 376

7. 1. 2020 — Daňař & daňová firma roku: Konec hlasování se blíží!

Ve středu 8. ledna má veřejnost a odborná veřejnost poslední možnost poslat svůj hlas v soutěži Daňař & daňová firma roku 2019, jež pořádá nakladatelství Wolters Kluwer ČR. Hlasovat je možné mimo jiné v kategoriích Daňař roku, Daňová naděje či Nejžádanější zaměstnavatel v daních prostřednictvím webové stránky www.danar-roku.cz.

Výsledky hlasování budou vyhlášeny na slavnostním večeru 5. února 2020.

Mediálními partnery soutěže jsou Komora daňových poradců ČR, Komora certifikovaných účetních, ČIIA a Svaz účetních ČR.

Více informací o soutěži a jednotlivých kategoriích najdete na www.danar-roku.cz.

 

20. 12. 2019 — PF 2020

18. 12. 2019 — Bulletin KCÚ č. 3-4/2019 právě vyšel!

Dlouho očekávané poslední letošní vydání Bulletinu Komory je venku - se zpožděním, ale o to "nadupanější". 

Hlavním tématem jsou cizoměnové operace, ale dočtete se i o účetnictví developerů, využití umělé inteligence v účetnictví, zrození controllingu, etice v účetní praxi a o dalších informacích nejen z Komory. 

Na základě mnohých požadavků od Vás členů jsme prvně Bulletin vydali jen v elektronické podobě (PDF), k dispozici je ale také na svém místě na webu ZDE (Pro členy / Bulletin KCÚ - aktuální ročník). Bulletin byl Vám byl rozeslán emailovým zpravodajem dne 17. 12. 2019.

Tak příjemné vánoční čtení!

17. 12. 2019 — Nová členka Etické komise KCÚ: Ing. Petra Špačková

Nová členka Etické komise KCÚ: Ing. Petra Špačková

Od 11. 12. 2019 je novou členkou Etické komise KCÚ Ing. Petra Špačková, kterou XXIII. Sněm Komory doporučil v souladu s § 246 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů do této komise kooptovat, neboť do volby neobsazeného třetího člena Etické komise KCÚ se nikdo nepřihlásil a nebyl tak nikdo na XXIII. Sněmu Komory zvolen. 

Petře přejeme mnoho zdaru v novém profesním poslání!

13. 12. 2019 — Hledáme nejlepší daňaře roku 2019. Hlasování otevřeno!

Hledáme nejlepší daňaře roku 2019. Hlasování otevřeno!

V pátek 13. prosince odstartovalo druhé kolo soutěže Daňař & daňová firma roku. Hlasování bylo otevřeno ve vybraných kategoriích soutěže, u kterých probíhala v průběhu listopadu nominace ze stran odborné veřejnosti. Své hlasy můžete posílat odborníkům mimo jiné v kategoriích Daňař roku nebo Daňová naděje prostřednictvím webové stránky www.danar-roku.cz. I nadále je možné posílat hlasy také v kategoriích Nejvstřícnější územní pracoviště finančních úřadů a Nejžádanější zaměstnavatel v daních, kde neprobíhala nominační fáze.

Hlasování končí 8. ledna 2020 a výsledky budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru 5. února 2020.  Mediální podporu zajišťují Komora daňových poradců ČR, Komora certifikovaných účetních, Český institut interních auditorů a Svaz účetních ČR.

Více informací o soutěži a jednotlivých kategoriích najdete na www.danar-roku.cz.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...49 | 50 |
Skočit na začátek