Novinky

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...47 | 48 |

Strana 2 z 48, zobrazeno 20 záznamů z celkových 945, záznamy 21 až 40

10. 7. 2019 — Nový Katalog vzdělávacích akcí na 2. pololetí 2019

Nový Katalog vzdělávacích akcí právě vyšel!

S distribucí nového vydání Bulletinu č. 2/2019 tradičně vychází a obdržíte také nové vydání Katalogu na 2. pololetí 2019 (v elektronické podobě již zde), ve kterém najdete nejen osvědčená, ale i nová jednodenní či dvoudenní školení, nechybí ani oblíbená internátní školení (Daně z příjmů podrobně aneb Prázdniny s Ing. Klímou, Osobnostní rozvoj v Chorvatsku, Účetní a daňové aktuality pro neziskové organizace a pochopitelně Bořetice) a další nevzdělávací akce jako jsou Snídaně s Komorou, Klubové večery nebo Aqua víkend.

Speciálně bychom upozornili, že v Katalogu najdete i konání Sněmu KCÚ, tentokrát s ranním rozjezdem s JUDr. Davidem Bauerem o věcném záměru nového zákona o účetnictví (8. 10. 2019), odborné konference KCÚ o účetních na trhu práce a tipech, co zlepšit (13. 11. 2019), speciálních seminářů FAÚ pro účetní v Praze (1. 10. 2019) a Brně (3. 10. 2019) a v plánu jsou samozřejmě i další workshopy k digitalizaci účetnictví (opět v Praze i Brně).

A to není vše! Sledujte náš web, doplňujeme i další školení.

Věříme, že Vás nabídka osloví a že se na některých akcích potkáme. 

10. 7. 2019 — Nové vydání Bulletinu KCÚ

Bulletin č. 2/2019 právě vychází!

Dnes začala distribuce nového vydání Bulletinu KCÚ, v nejbližších dnech ho tak můžete očekávat ve svých poštovních schránkách a již nyní je Vám k dispozici v elektronické verzi zde. 

Hlavním tématem nového vydání, jehož garantem se stal Ing. Lukáš Wagenknecht, je interní audit. Jaká je práce interního auditora? Co může chtít interní auditor od účetního? Jaký je vztah interního a externího auditora? Jak vypadá interní audit v pojišťovně a jak ve veřejném sektoru? Nejen to se dozvíte v jednotlivých článcích. Samozřejmě to není všechno, přečíst si můžete např. i o odborném úsudku v účetnictví obcí na příkladu dlouhodobého majetku, o srovnání etických kodexů s Etickým kodexem KCÚ "z pera" místopředsedkyně Etické komise KCÚ, o informacích z konferencí a chybět nemůže ani ohlédnutí za oslavou 20. let KCÚ a dalšími setkáními členů.

Přejeme příjemné letní čtení a v případě nedoručení neváhejte napsat na info@komora-ucetnich.cz, zařídíme přeposlání. Stejně tak budeme rádi za reakce na nové redesignové vydání, které jsme započali v předchozím speciálním vydání Bulletinu č. 1/2019 k 20. výročí KCÚ.

3. 7. 2019 — AMSP ČR připomínkovala navrhované změny daňového řádu

AMSP ČR uplatnila zásadní připomínky k návrhu zákona, kterým se mění daňový řád a související zkony. Připomínky zpracovala Legislativní rada AMSP ČR ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR, KDP a Komorou, která je členem Legislativní rady AMSP ČR. Hlavní komentované navržené změny zákona naleznete zde.

3. 7. 2019 — Akce k 50. letům Svazu účetních ČR

Svaz účetních České republiky, z.s. v tomro roce slaví 50 let od svého založení. Hlavní oslava se uskuteční v Praze dne 17. 10. 2019 (podrobnosti budou zveřejněny později) a do té doby jsou naplánována setkání v duchu hesla "Účetní padesátka - účetním záleží na každém kroku" s cílem ujít během léta 50 km - bližší informace zde.

3. 7. 2019 — Platová studie 2019

Čtvrtý ročník Platové studie je tady!

Platovou studii 2019 připravila opět Česká asociace pro finanční řízení (CAFIN) za podpory Komory a ACCA. Máme za sebou společně tři ročníky (2013 - 460 respondentů, 2015 - 600 respondentů a 2017 - 917 respondentů) a členové Komory v uplynulých letech výrazně přispěli k výsledkům i k růstu počtu respondentů. Pojďte letos pomoci posunout laťku přes tisícovku. :)

Cílem průzkumu je zmapovat aktuální trendy v odměňování pracovníků finančních oddělení s ohledem na velikost firmy, region či například délku praxe, jakož i zjistit vývoj situace za poslední dva roky. Průzkum však nezapomíná ani na pracovníky poskytující účetní a další finanční služby jako OSVČ, případně prostřednictvím vlastní malé společnosti (v průzkumu zaškrtněte OSVČ). 

Vyplnění dotazníku Vám zabere maximálně 5 minut Vašeho času. Všechny informace získané z tohoto dotazníku mají důvěrný charakter. V rámci tohoto šetření jsou získávány formou anonymní ankety, ze které vyplývá, že nemusíte uvádět své jméno.

Vyplnit dotazník můžete zde: https://www.survio.com/survey/d/s3n-platova-studie-2019-kcu

Sběr odpovědí bude probíhat do 31. 8. 2019 a po jejich zpracování Vás rádi budeme podrobně informovat o výsledcích studie. Prezentace výsledků by měla být také součástí odborné konference Komory 13. 11. 2019.

Předem děkujeme za Vaší účast a těšíme se na výsledky!

 

14. 6. 2019 — Nabídka zaměstnání

Společnost Grishko Dance s.r.o. hledá do svého týmu kolegyni/kolegu na pracovní pozici finanční/ho účetní/ho na HPP

12. 6. 2019 — Nabídka zaměstnání

Společnost VANS CENTRE s.r.o., největší autobazar užitkových vozidel v ČR na Praze 10, hledá do svého týmu kolegyni/kolegu na pracovní pozici samostatný/á účetní

4. 6. 2019 — Účetní a účetní firma roku 2019: Již jste nominovali svého kandidáta?

Již podruhé se bude oceňovat nejlepší profesní účetní a také nejlepší účetní firma v České republice. 

Nominace na titul ÚČETNÍ ROKU 2019 a ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2019 mohou posílat jak široká veřejnost, tak zaměstnanci účetních firem, a to do 18. srpna 2019. 

Jaká kritéria by měli splňovat jednotliví kandidáti z řad fyzických i právnických osob a jakým způsobem je možné zasílat nominace? 

Vše potřebné se dozvíte na stránkách soutěže www.ucetni-roku.cz.

14. 5. 2019 — Nová interpretace NÚR I-39

Dne 15. dubna schválila NÚR novou interpretaci I-39 Inventarizační rozdíly u zásob a dlouhodobého majetku.

1. 5. 2019 — Účetní a účetní firma roku 2019

Dnes byl nominační fází zahájen další ročník soutěže "Účetní a účetní firma roku 2019". Pořadatele soutěže je společnost Wolters Kluwer ČR, a.s.odbornou záštitu poskytují Komora a Svaz účetních ČR. Předsedou odborné poroty je předseda Komory Ing. Vašek, Ph.D. Více o soutěži zde. Do 18. srpna lze podávat nominace do soutěže v kategorii jednotlivců i společností. Podrobnosti k nominacím zde. Slavnostní vyhlášení soutěže bude v prosinci.

15. 4. 2019 — Vyhodnocení veřejné konzultace ke koncepci nové účetní legislativy

Ministerstvo financí ČR dnes zveřejnilo dokument "Vyhodnocení veřejné konzultace k souhrnu koncepce nové účetní legislativy 2020 - 2030", která probíhala od konce listopadu 2018 do poloviny ledna 2019. Konzultace se zúčastnila řada subjektů vč. Komory (bylo zasláno celkem 205 podnětů a komentářů). V návaznosti na výstup z konzultace bude nyní MF ČR připravovat věcný záměr nového zákona o účetnictví. S dokumentem se můžete seznámit zde.

 

 

10. 4. 2019 — Bulletin KCÚ

Včera začala distribuce Bulletinu Komory č. 1/2019. Speciální vydání přináší stručné ohlédnutí dvacetiletím Komory. Případné nedoručení reklamujte na info@komora-ucetnich.cz. Elektronická verze je zde.

9. 4. 2019 — 20 let NÚR

Také NÚR si připomněla již dvacáté výročí založení. Slavnostní setkání se konalo minulý týden v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu ČR za účasti předsedy vlády ČR Andreje Babiše. Obrázky z akce si můžet prohlédnout zde.

8. 4. 2019 — Nová interpretace NÚR

Dne 25. února schválila NÚR novou interpretaci I-38 Zachycení prodeje podílu v dceřiném podniku v konsolidované účetní závěrce.

27. 3. 2019 — Připomínkové řízení

Ministerstvo financí odeslalo do připomínkového řízení návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní v souvislosti s implementací předpisů Evropské unie (zákony o daních z příjmů, o dDPH, spotřebních daních a o mezinárodní spolupráci při správě daní). Materiály zde. 

Připomínky můžete zaslat na info@komora-ucetnich.cz do 8. dubna 2019. Souhrnně zašleme na Ministerstvo financí.

25. 3. 2019 — Průzkum - interpretace NÚR

NÚR zveřejnila krátký průzkum k využívání jejich interpertací. Vyplnit můžete do 14. dubna. Děkujeme za spolupráci.

13. 3. 2019 — Nabídka zaměstnání

Společnost Český národní podnik s.r.o. (provozovatel obchodů Manafaktura) hledá vhodné kandidáty na pracovní pozici samostatný účetní (m/ž). Pracoviště v Praze.

25. 2. 2019 — Nabídky zaměstnání

Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i. vypsal výběrové řízení na pozici "samostatná/ý účetní". Příhlášky do 31. března 2019. Pracoviště v Praze. A nabídka na pozici hlavní účetní pro ERV Evropskou pojišťovnu, a.s. Pracoviště také v Praze.

8. 2. 2019 — Daňař & daňová firma roku - vyhlášení výsledků

Již IX. ročník soutěže "Daňař & daňová firma roku" byl včera v pražském hotelu International ukončen slavnostním vyhlášením výsledků za účasti ministryně financí Aleny Schillerové. Daňovými osobnostmi roku se stali Josef Baxa (předseda Nejvyššího správního soudu) za státní sféru a Ing. Nesrovnal za komerční sféru.  Titul "Daňař roku" v jednotlivých oblastech získali Petr Vondraš (DPH), Jana Jarešová (správa daní) a Hana Skalická (mezinárodní zdanění). Kompletní výsledková  listina je zde. Obrázky ze slavnostního galavečera zde.  Pořadatelem soutěže byla společnost Wolters Kluwer ČR, a.s. Mediálním partnerem také Komora certifikovaných účetních.

4. 1. 2019 — Daňař & daňová firma roku - hlasování končí

V pondělí 7. ledna je možno naposledy hlasovat v kategoriích "Daňař roku", "Daňová naděje", "Osobnost roku" a "Nejlepší lektor v daních" aktuálního ročníku soutěže "Daňař & daňová firma roku". Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny o měsíc později. Více o soutěži zde. Pořadatelem soutěže je společnost Společnost Wolters Kluwer ČR, a.s. Mediálním partnerem také Komora certifikovaných účetních.

                                                                                                    

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...47 | 48 |
Skočit na začátek