Novinky

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...54 | 55 |

Strana 3 z 55, zobrazeno 20 záznamů z celkových 1099, záznamy 41 až 60

15. 10. 2021 — Společnost KPMG Česká republika s.r.o. hledá zkušenou finanční účetní. Možnost práce v Praze nebo v Českých Budějovicích.

Zvládáte účetní závěrky levou zadní a v daňových přiznáních jste jako ryba ve vodě? Staňte se finanční účetní pro rozličné portfolio tuzemských i mezinárodních klientů a pracujte pro přední poradenskou společnost KPMG. Budete zpracovávat účetní agendu pro určené portfolio klientů. Přeberete zodpovědnost za správnost a včasnost účtování. Komunikace s úřady a dalšími institucemi bude probíhat jednak elektronicky, tak i po telefonu. Klientům zpracujete reporty dle jejich požadavků, nebo třeba povedete juniornější kolegy. Více informací o pozici a odkaz na kontaktní osobu naleznete zde.

7. 10. 2021 — Dotazník o účetních softwarech - zapojte se i Vy!

Posláním Komory je mimo jiné pomoc jejím členům v oblasti vzdělávání. Předkládáme Vám "Dotazník o účetních softwarech", který představuje sběr informací pro diplomovou práci zaměstnankyně členské společnosti. Dotazník umožní shromáždit zajímavé informace o užívání účetních softwarů. Věnujte prosím pár minut svého času k jeho vyplnění a odeslání. Dotazník představuje pouhých 9 otázek.

27. 9. 2021 — Pozvánka na Víkend plný inspirací 22.-24. října 2021

Srdečně vás zveme na seberozvojový harmonizující retreat v krásném prostředí zámku Chateau Mcely. Víkendem vás provedou koučka Hanka Vykoupilová a cvičením propojí Dáša Lerlová pro uvolnění a doplnění energie. Lahodná strava formou plné penze je připravena v restauraci Piano Nobile. Pro odpočinek a relaxaci je k dispozici zámecký park a lázně MCELY BOUQUET SPA nabízející masáže a saunu po celý den.

Kdy a kde: 22.10. – 24.10. 2021 na zámku Chateau Mcely ,  https://www.chateaumcely.cz. Bližší informace naleznete zde.

13. 9. 2021 — Pracujete v účetním programu KASTNER, a jste z Prahy? Můžete pomoci právě Vy!

Hledá se účetní, který(á) zná ekonomický software STEREO od společnosti KASTNER, je z Prahy a byl(a) by ochoten(a) vypomoci paní Soně Tiché (cz.soti@seznam.cz) zkontrolovat účetní závěrku a daňové přiznání apod. 

Můžete-li pomoci, napište přímo paní Tiché nebo můžete případně přes kancelář Komory.

8. 9. 2021 — Zářijové vydání přehledu Mazars Report

Představujeme Vám již šesté číslo přehledu Mazars Report: Ekonomika a finanční trhy, ve kterém, na čtvrtletní bázi, je sledován vývoj na světových i tuzemských finančních trzích. Opět se dozvíte informace o aktuálním vývoji akcií, směnných kurzech, úrokových sazbách a komoditách. Díky přehledu získáte orientaci ohledně vývoje HPD, inflaci a v dalších klíčových makroekonomických datech a ukazatelích.

7. 9. 2021 — ÚČETNÍ a ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2021: Opravdu poslední možnost nominovat

Termín pro zasílání nominací do právě probíhající profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU 2021 byl prodloužen do 10. září 2021. Využijte této možnosti a pošlete přihlášku do jedné z kategorií přes webové stránky soutěže www.ucetni-roku.cz

Nominovat může kdokoliv bez omezení – nominace mohou přicházet jak od široké veřejnosti, tak i od samotných kandidátů, kdy na titul nominují sebe sama či svou účetní firmu. Jaká kritéria by měli splňovat jednotliví kandidáti? Vše potřebné se dozvíte na webových stránkách soutěže www.ucetni-roku.cz.

1. 9. 2021 — ÚČETNÍ a ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2021: Poslední možnost nominovat

Blíží se konec termínu pro zaslání nominací do právě probíhajícího čtvrtého ročníku soutěže ÚČETNÍ ROKU. Již jen do 6. září 2021 můžete zaslat přihlášku do jedné z kategorií, a to přes webové stránky soutěže www.ucetni-roku.cz. Nominovat může kdokoliv bez omezení – nominace mohou přicházet jak od široké veřejnosti, tak i od samotných kandidátů, kdy na titul nominují sebe sama či svou účetní firmu.

Jaká kritéria by měli splňovat jednotliví kandidáti? Vše potřebné se dozvíte na webových stránkách soutěže www.ucetni-roku.cz.

17. 8. 2021 — Zakládání obchodních společností bude možné on-line, novelu podepsal Zeman

Zakládání obchodních společností bude možné on-line, distančním způsobem lidé zařídí i další úkony při fungování firem. Digitalizaci notářské činnosti přinese poslanecká novela, kterou včera podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Notáři podle ní budou moci provádět část zápisů v elektronické podobě.

Celý text je k dispozici zde.

19. 7. 2021 — Legislativní koncepce AMSP ČR

Předkládáme Vám Legislativní koncepci Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR vytvořenou Legislativní radou MSP. Jedná se o dokument, který navazuje na prvotní Legislativní koncepci z roku 2018. Je to shrnutí nejvýraznějších legislativních problémů, se kterými se české malé a střední podniky musejí potýkat. Prostřednictvím této koncepce navrhujeme změny, nové předpisy a odstranění všeho nevhodného v české legislativě tak, aby podnikatelské prostředí bylo příznivější a jednodušší.

Legislativní koncepce je k dispozici zde.

Úvodní dopis si můžete přečíst zde.

8. 7. 2021 — Základní a střední škola waldorfská hledá účetní firmu

Základní a střední škola waldorfská vyhlašuje výběrové řízení na poskytování služby vedení účetnictví. Všechny potřebné informace (charakteristika a rozsah služeb, požadavky, nabídka ze strany školy, náležitosti přihlášky a kontakty pro přihlášení) naleznete ZDE a v příloze k výzvě zde.

2. 7. 2021 — Odstávka on-line aplikací finančního úřadu z důvodu údržby

Odbor komunikace a rozvoje služeb Generálního finančního ředitelství touto cestou informuje členy Komory, že do 7. 7. 2021  z důvodu nutné údržby systému neprobíhá v současné době aktualizace dat v aplikaci Online finanční úřad – Daňová informační schránka plus (DIS+) a Daňová informační schránka (DIS).  

Prováděná údržba nemá vliv na podávání daňových přiznání. V tuto chvíli nemohou být aktualizovaná data v části DIS+, DIS: Osobní daňový účet, Osobní daňový kalendář a Písemnosti. Bližší informace se dozvíte na portálu

1. 7. 2021 — VŠE ocenila nejoblíbenější pedagogy roku 2020

Jan Molín působí na Katedře finančního účetnictví a auditingu FFÚ desátým rokem. Od roku 2014 je zástupcem vedoucího katedry a zasedá také v Akademickém senátu FFÚ. V květnu 2021 byl zvolen i do Akademického senátu VŠE. Na VŠE vyučuje např. Účetnictví I, Accountant in Business, Účetnictví a daně individuálního podnikatele. Je spoluautorem publikace Vnější a vnitřní kontrola z pohledu managementu a Protiprávní jednání z pohledu profesní odpovědnosti auditorů, daňových poradců a účetních. Za obě publikace získal ocenění fakulty. Mimo to se angažuje v oborových organizacích. Je např. předsedou etické komise Komory certifikovaných účetních či zkušebním komisařem Komory daňových poradců ČR.

Celý text zprávy je zde.

28. 6. 2021 — Hodnocení absolventů VŠ z pohledu zaměstnavatelů

Jedná se o pilotní projekt, který poskytne aktuální informace o kvalitě absolventů vysokých škol a potřebách firem v této oblasti. Výstupy šetření budou sloužit Svazu průmyslu a dopravy České republiky a jeho členům mimo jiné při jednání s MŠMT a reprezentací vysokých škol o úpravách studijních programů, aby absolventi VŠ byli lépe připraveni ke vstupu na trh práce.

Dotazník by měl/a v ideálním případě vyplňovat personalista/ka dobře obeznámený/á s přijímáním absolventů ve Vaší firmě/organizaci (v případě menších firem/organizací bez samostatného personálního úseku vedení firmy/organizace) a v případě potřeby konzultovat s přímými nadřízenými přijatých absolventů. Dotazník, prosím, vyplňte do 15. července. Vyplňování dotazníku Vám nezabere více než 15 minut Vašeho času.

Odkaz pro vstup do dotazníku: https://dotaznik.csvs.cz/916664?token=CekNU61Tw5jcCzq&lang=cs

V případě dotazů se, prosím, obracejte na adresu lounek@csvs.cz.

15. 6. 2021 — Jaké výsledky přinese "Platová studie 2021"?

Platovou studii pro rok 2021 připravila opět Česká asociace pro finanční řízení (CAFIN) za podpory Komory a ACCA. Členové Komory v uplynulých letech výrazně přispěli k výsledkům i k růstu počtu respondentů.

Cílem průzkumu je zmapovat aktuální trendy v odměňování pracovníků finančních oddělení s ohledem na velikost firmy, region či například délku praxe. Průzkum však nezapomíná ani na pracovníky poskytující účetní a další finanční služby jako OSVČ, případně prostřednictvím vlastní malé společnosti (v průzkumu zaškrtněte OSVČ). Vyplnění dotazníku Vám zabere maximálně 5 minut Vašeho času. Všechny informace získané z tohoto dotazníku mají důvěrný charakter. V rámci tohoto šetření jsou získávány formou anonymní ankety, ze které vyplývá, že nemusíte uvádět své jméno.

Vyplnit dotazník můžete zde: https://www.survio.com/survey/d/platovka-kcu-2021

Sběr odpovědí bude probíhat do 31. 8. 2021 a po jejich zpracování Vás rádi budeme podrobně informovat o výsledcích studie.

Výsledky za rok 2019 najdete zde.

Děkujeme za Vaši účast a věříme, že dotazník odešlete.

4. 6. 2021 — Opatření se uvolňují, ale nad Covidem ještě není vyhráno: Novinky od SM-DATA k 4. 6. 2021

Opatření se uvolňují, proočkovanost v populaci roste, ale vybrané programy Antivirus stále běží, stejně jako některá další nařízení. Co je aktuálně v platnosti se dozvíte z přiloženého dokumentu.

Aktuální novinky ke dni 4.6.2021

2. 6. 2021 — Aktuální vydání Mazars Report: Ekonomika a finanční trhy 6/2021

V aktuálním přehledu Mazars Report: Ekonomika a finanční trhy, ve kterém na čtvrtletní bázi najdete vývoj na světových i tuzemských finančních trzích. Dozvíte se informace o aktuálním vývoji akcií, směnných kurzech, úrokových sazbách a komoditách. Díky přehledu získáte orientaci ohledně vývoje HPD, inflaci a v dalších klíčových makroekonomických datech a ukazatelích.

Věříme, že tento přehled je pro Vás užitečným průvodcem i vzhledem k aktuálnímu nestabilnímu ekonomickému vývoji a případně pomůže v rámci dopadů pandemie Covid-19 na celosvětovou ekonomiku minimalizovat rizika pro Vás business.

Mazars Report: Ekonomika a finanční trhy 6/2021

1. 6. 2021 — Nominujte svého favorita na titul ÚČETNÍ či ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2021

V úterý 1. června 2021 byl zahájen čtvrtý ročník profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU. Soutěž, jež pořádá společnost WOLTERS KLUWER ČR, přináší pro tento rok jednu novinku. Vedle tradičních kategorií ÚČETNÍ ROKU a ÚČETNÍ FIRMA ROKU se bude nově vyhlašovat kategorie ÚČETNÍ OSOBNOST ROKU.

Kandidáty na titul ÚČETNÍ ROKU či ÚČETNÍ FIRMA ROKU bude vybírat odborná porota z přihlášek, které je možné zasílat právě od 1. června do 6. září 2021 přes webové stránky soutěže www.ucetni-roku.cz.

 

Celé znění TZ s podrobnými pravidly pro nominaci je Vám k dispozici zde.

11. 5. 2021 — Základní a střední škola waldorfská hledá účetní

Základní a střední škola waldorfská vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa "Hlavní účetní školy". Zájemci naleznou všechny potřebné informace (charakteristiku pozice, požadavky, nabídku ze strany školy, náležitosti přihlášky a kontakty pro přihlášení) ZDE.

5. 5. 2021 — Zákon o evidenci skutečných majitelů - již od 1. června

Zbývá jeden měsíc do účinnosti nového zákona o evidenci skutečných majitelů. Tento zákon, který nabude účinnosti od 1. června 2021, přináší řadu změn v určování skutečných majitelů, a také rozšiřuje sankce za neplnění stanovených povinností. Skutečnými majiteli jsou dle znění nového zákona všechny osoby, které mohou být považovány za osoby ovládající (tzv. osoby s koncovým vlivem), a osoby, které mohou přímo nebo nepřímo získávat více než 25 % z celkového majetkového prospěchu (tzv. koncoví příjemci). Podrobné informace naleznete v materiálu zde. (Materiál je k dispozici i v anglickém jazyce).

30. 4. 2021 — Karel Šimka v rámci Absolventské středy na VŠE

Vysoká škola ekonomická v Praze si uvědomuje důležitost udržení kontaktu s absolventy, a proto Rozvojové a společenské centrum spolu s fakultami několikrát do měsíce připravují přednášky na půdě Alma Mater již od roku 2014.

V rámci poslední Absolventské středy vystoupil pan Karel Šimka z Nejvyššího správního soudu a hovořil o jeho roli v oblasti účetnictví a daní. Záznam je Vám k dispozici ZDE.

Podrobné informace o Absolventských středách naleznete zde.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...54 | 55 |
Skočit na začátek