Novinky

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...54 | 55 |

Strana 3 z 55, zobrazeno 20 záznamů z celkových 1094, záznamy 41 až 60

7. 9. 2021 — ÚČETNÍ a ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2021: Opravdu poslední možnost nominovat

Termín pro zasílání nominací do právě probíhající profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU 2021 byl prodloužen do 10. září 2021. Využijte této možnosti a pošlete přihlášku do jedné z kategorií přes webové stránky soutěže www.ucetni-roku.cz

Nominovat může kdokoliv bez omezení – nominace mohou přicházet jak od široké veřejnosti, tak i od samotných kandidátů, kdy na titul nominují sebe sama či svou účetní firmu. Jaká kritéria by měli splňovat jednotliví kandidáti? Vše potřebné se dozvíte na webových stránkách soutěže www.ucetni-roku.cz.

1. 9. 2021 — ÚČETNÍ a ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2021: Poslední možnost nominovat

Blíží se konec termínu pro zaslání nominací do právě probíhajícího čtvrtého ročníku soutěže ÚČETNÍ ROKU. Již jen do 6. září 2021 můžete zaslat přihlášku do jedné z kategorií, a to přes webové stránky soutěže www.ucetni-roku.cz. Nominovat může kdokoliv bez omezení – nominace mohou přicházet jak od široké veřejnosti, tak i od samotných kandidátů, kdy na titul nominují sebe sama či svou účetní firmu.

Jaká kritéria by měli splňovat jednotliví kandidáti? Vše potřebné se dozvíte na webových stránkách soutěže www.ucetni-roku.cz.

17. 8. 2021 — Zakládání obchodních společností bude možné on-line, novelu podepsal Zeman

Zakládání obchodních společností bude možné on-line, distančním způsobem lidé zařídí i další úkony při fungování firem. Digitalizaci notářské činnosti přinese poslanecká novela, kterou včera podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Notáři podle ní budou moci provádět část zápisů v elektronické podobě.

Celý text je k dispozici zde.

19. 7. 2021 — Legislativní koncepce AMSP ČR

Předkládáme Vám Legislativní koncepci Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR vytvořenou Legislativní radou MSP. Jedná se o dokument, který navazuje na prvotní Legislativní koncepci z roku 2018. Je to shrnutí nejvýraznějších legislativních problémů, se kterými se české malé a střední podniky musejí potýkat. Prostřednictvím této koncepce navrhujeme změny, nové předpisy a odstranění všeho nevhodného v české legislativě tak, aby podnikatelské prostředí bylo příznivější a jednodušší.

Legislativní koncepce je k dispozici zde.

Úvodní dopis si můžete přečíst zde.

8. 7. 2021 — Základní a střední škola waldorfská hledá účetní firmu

Základní a střední škola waldorfská vyhlašuje výběrové řízení na poskytování služby vedení účetnictví. Všechny potřebné informace (charakteristika a rozsah služeb, požadavky, nabídka ze strany školy, náležitosti přihlášky a kontakty pro přihlášení) naleznete ZDE a v příloze k výzvě zde.

2. 7. 2021 — Odstávka on-line aplikací finančního úřadu z důvodu údržby

Odbor komunikace a rozvoje služeb Generálního finančního ředitelství touto cestou informuje členy Komory, že do 7. 7. 2021  z důvodu nutné údržby systému neprobíhá v současné době aktualizace dat v aplikaci Online finanční úřad – Daňová informační schránka plus (DIS+) a Daňová informační schránka (DIS).  

Prováděná údržba nemá vliv na podávání daňových přiznání. V tuto chvíli nemohou být aktualizovaná data v části DIS+, DIS: Osobní daňový účet, Osobní daňový kalendář a Písemnosti. Bližší informace se dozvíte na portálu

1. 7. 2021 — VŠE ocenila nejoblíbenější pedagogy roku 2020

Jan Molín působí na Katedře finančního účetnictví a auditingu FFÚ desátým rokem. Od roku 2014 je zástupcem vedoucího katedry a zasedá také v Akademickém senátu FFÚ. V květnu 2021 byl zvolen i do Akademického senátu VŠE. Na VŠE vyučuje např. Účetnictví I, Accountant in Business, Účetnictví a daně individuálního podnikatele. Je spoluautorem publikace Vnější a vnitřní kontrola z pohledu managementu a Protiprávní jednání z pohledu profesní odpovědnosti auditorů, daňových poradců a účetních. Za obě publikace získal ocenění fakulty. Mimo to se angažuje v oborových organizacích. Je např. předsedou etické komise Komory certifikovaných účetních či zkušebním komisařem Komory daňových poradců ČR.

Celý text zprávy je zde.

28. 6. 2021 — Hodnocení absolventů VŠ z pohledu zaměstnavatelů

Jedná se o pilotní projekt, který poskytne aktuální informace o kvalitě absolventů vysokých škol a potřebách firem v této oblasti. Výstupy šetření budou sloužit Svazu průmyslu a dopravy České republiky a jeho členům mimo jiné při jednání s MŠMT a reprezentací vysokých škol o úpravách studijních programů, aby absolventi VŠ byli lépe připraveni ke vstupu na trh práce.

Dotazník by měl/a v ideálním případě vyplňovat personalista/ka dobře obeznámený/á s přijímáním absolventů ve Vaší firmě/organizaci (v případě menších firem/organizací bez samostatného personálního úseku vedení firmy/organizace) a v případě potřeby konzultovat s přímými nadřízenými přijatých absolventů. Dotazník, prosím, vyplňte do 15. července. Vyplňování dotazníku Vám nezabere více než 15 minut Vašeho času.

Odkaz pro vstup do dotazníku: https://dotaznik.csvs.cz/916664?token=CekNU61Tw5jcCzq&lang=cs

V případě dotazů se, prosím, obracejte na adresu lounek@csvs.cz.

15. 6. 2021 — Jaké výsledky přinese "Platová studie 2021"?

Platovou studii pro rok 2021 připravila opět Česká asociace pro finanční řízení (CAFIN) za podpory Komory a ACCA. Členové Komory v uplynulých letech výrazně přispěli k výsledkům i k růstu počtu respondentů.

Cílem průzkumu je zmapovat aktuální trendy v odměňování pracovníků finančních oddělení s ohledem na velikost firmy, region či například délku praxe. Průzkum však nezapomíná ani na pracovníky poskytující účetní a další finanční služby jako OSVČ, případně prostřednictvím vlastní malé společnosti (v průzkumu zaškrtněte OSVČ). Vyplnění dotazníku Vám zabere maximálně 5 minut Vašeho času. Všechny informace získané z tohoto dotazníku mají důvěrný charakter. V rámci tohoto šetření jsou získávány formou anonymní ankety, ze které vyplývá, že nemusíte uvádět své jméno.

Vyplnit dotazník můžete zde: https://www.survio.com/survey/d/platovka-kcu-2021

Sběr odpovědí bude probíhat do 31. 8. 2021 a po jejich zpracování Vás rádi budeme podrobně informovat o výsledcích studie.

Výsledky za rok 2019 najdete zde.

Děkujeme za Vaši účast a věříme, že dotazník odešlete.

4. 6. 2021 — Opatření se uvolňují, ale nad Covidem ještě není vyhráno: Novinky od SM-DATA k 4. 6. 2021

Opatření se uvolňují, proočkovanost v populaci roste, ale vybrané programy Antivirus stále běží, stejně jako některá další nařízení. Co je aktuálně v platnosti se dozvíte z přiloženého dokumentu.

Aktuální novinky ke dni 4.6.2021

2. 6. 2021 — Aktuální vydání Mazars Report: Ekonomika a finanční trhy 6/2021

V aktuálním přehledu Mazars Report: Ekonomika a finanční trhy, ve kterém na čtvrtletní bázi najdete vývoj na světových i tuzemských finančních trzích. Dozvíte se informace o aktuálním vývoji akcií, směnných kurzech, úrokových sazbách a komoditách. Díky přehledu získáte orientaci ohledně vývoje HPD, inflaci a v dalších klíčových makroekonomických datech a ukazatelích.

Věříme, že tento přehled je pro Vás užitečným průvodcem i vzhledem k aktuálnímu nestabilnímu ekonomickému vývoji a případně pomůže v rámci dopadů pandemie Covid-19 na celosvětovou ekonomiku minimalizovat rizika pro Vás business.

Mazars Report: Ekonomika a finanční trhy 6/2021

1. 6. 2021 — Nominujte svého favorita na titul ÚČETNÍ či ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2021

V úterý 1. června 2021 byl zahájen čtvrtý ročník profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU. Soutěž, jež pořádá společnost WOLTERS KLUWER ČR, přináší pro tento rok jednu novinku. Vedle tradičních kategorií ÚČETNÍ ROKU a ÚČETNÍ FIRMA ROKU se bude nově vyhlašovat kategorie ÚČETNÍ OSOBNOST ROKU.

Kandidáty na titul ÚČETNÍ ROKU či ÚČETNÍ FIRMA ROKU bude vybírat odborná porota z přihlášek, které je možné zasílat právě od 1. června do 6. září 2021 přes webové stránky soutěže www.ucetni-roku.cz.

 

Celé znění TZ s podrobnými pravidly pro nominaci je Vám k dispozici zde.

11. 5. 2021 — Základní a střední škola waldorfská hledá účetní

Základní a střední škola waldorfská vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa "Hlavní účetní školy". Zájemci naleznou všechny potřebné informace (charakteristiku pozice, požadavky, nabídku ze strany školy, náležitosti přihlášky a kontakty pro přihlášení) ZDE.

5. 5. 2021 — Zákon o evidenci skutečných majitelů - již od 1. června

Zbývá jeden měsíc do účinnosti nového zákona o evidenci skutečných majitelů. Tento zákon, který nabude účinnosti od 1. června 2021, přináší řadu změn v určování skutečných majitelů, a také rozšiřuje sankce za neplnění stanovených povinností. Skutečnými majiteli jsou dle znění nového zákona všechny osoby, které mohou být považovány za osoby ovládající (tzv. osoby s koncovým vlivem), a osoby, které mohou přímo nebo nepřímo získávat více než 25 % z celkového majetkového prospěchu (tzv. koncoví příjemci). Podrobné informace naleznete v materiálu zde. (Materiál je k dispozici i v anglickém jazyce).

30. 4. 2021 — Karel Šimka v rámci Absolventské středy na VŠE

Vysoká škola ekonomická v Praze si uvědomuje důležitost udržení kontaktu s absolventy, a proto Rozvojové a společenské centrum spolu s fakultami několikrát do měsíce připravují přednášky na půdě Alma Mater již od roku 2014.

V rámci poslední Absolventské středy vystoupil pan Karel Šimka z Nejvyššího správního soudu a hovořil o jeho roli v oblasti účetnictví a daní. Záznam je Vám k dispozici ZDE.

Podrobné informace o Absolventských středách naleznete zde.

9. 4. 2021 — Další porce novinek od SM-DATA, nyní k 9. 4. 2021

Z aktuálního přehledu novinek se dozvíte: Nouzový stav by měl skončit 11. 4., od 12. 4. již lze podat žádost na využití programu COVID - 2021 a od 19. 4. na využití plošného programu COVID - Nepokryté náklady. Senát potvrdil novelu předpisů upravujících povinnosti OSVČ v oblasti plateb na zdravotní pojištění, která prodlouží lhůtu pro podání přehledu o příjmech a výdajích na zdravotní pojištění do 2.8.2021. Dále bylo schváleno vyplácení mimořádného příspěvku ve výši až 370 Kč za den k náhradě příjmů zaměstnanců v karanténě či izolaci.

Aktuální novinky 27.3.2021 – 9.4.2021

8. 4. 2021 — Advokátní kancelář Squire Patton Boggs, s.r.o., hledá účetní

Společnost s 30-ti letým působením na trhu, s mezinárodní působností, v oblasti práva - Squire Patton Boggs s.r.o., hledá Účetní (na plný nebo zkrácený úvazek). Podrobné informace týkající se náplně práce, požadavků i pracovních podmínek, naleznete zde.

1. 4. 2021 — Komora vypisuje výběrové řízení na dodavatele účetních prací

Dovolujeme si Vám oznámit, že Výbor Komory vypisuje výběrové řízení na nového dodavatele účetních prací, vč. mzdového účetnictví. V případě Vašeho zájmu, zasílejte nabídky na adresu info@komora-ucetnich.cz do 15. 4. 2021 včetně.

Podmínky výběrového řízení a bližší specifikace naleznete ZDE.

26. 3. 2021 — Novinky od SM-DATA k 26. 3. 2021 a srovnání COVID 2021 a COVID - nepokryté náklady

Již lze podat žádost v rámci COVID 2021 - nového plošného programu, nouzový stav trvá do 28. 3. , program COVID - Nepokryté náklady - čeká se na jeho spuštění a vyhlášení. V příloze aktualit naleznete srovnávací tabulku obou nových COVID programů. Toto a mnoho dalšího naleznete v aktuálním přehledu od společnosti SM-DATA.

Aktuální novinky 20.3.2021 – 26.3.2021

ALTERNATIVNÍ DOTAČNÍ PROGRAMY COVID - 2021 A COVID - NEPOKRYTÉ NÁKLADY

26. 3. 2021 — "Rok s Covid-19" - výsledky průzkumu agentury IPSOS

Předkládáme unikátní výsledky průzkumu agentury IPSOS na téma Rok s Covid-19. Dozvíte se, co dělá Čechům starosti, jak se mění chování ve společnosti, jak se mění nákupní chování, jak se Čechům mění hodnoty v důsledku Covid-19 a jaké jsou příležitosti a predikce na rok 2021.

Výsledky průzkumu naleznete ZDE.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...54 | 55 |
Skočit na začátek