Novinky

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...47 | 48 |

Strana 3 z 48, zobrazeno 20 záznamů z celkových 954, záznamy 41 až 60

10. 4. 2019 — Bulletin KCÚ

Včera začala distribuce Bulletinu Komory č. 1/2019. Speciální vydání přináší stručné ohlédnutí dvacetiletím Komory. Případné nedoručení reklamujte na info@komora-ucetnich.cz. Elektronická verze je zde.

9. 4. 2019 — 20 let NÚR

Také NÚR si připomněla již dvacáté výročí založení. Slavnostní setkání se konalo minulý týden v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu ČR za účasti předsedy vlády ČR Andreje Babiše. Obrázky z akce si můžet prohlédnout zde.

8. 4. 2019 — Nová interpretace NÚR

Dne 25. února schválila NÚR novou interpretaci I-38 Zachycení prodeje podílu v dceřiném podniku v konsolidované účetní závěrce.

27. 3. 2019 — Připomínkové řízení

Ministerstvo financí odeslalo do připomínkového řízení návrh zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní v souvislosti s implementací předpisů Evropské unie (zákony o daních z příjmů, o dDPH, spotřebních daních a o mezinárodní spolupráci při správě daní). Materiály zde. 

Připomínky můžete zaslat na info@komora-ucetnich.cz do 8. dubna 2019. Souhrnně zašleme na Ministerstvo financí.

25. 3. 2019 — Průzkum - interpretace NÚR

NÚR zveřejnila krátký průzkum k využívání jejich interpertací. Vyplnit můžete do 14. dubna. Děkujeme za spolupráci.

13. 3. 2019 — Nabídka zaměstnání

Společnost Český národní podnik s.r.o. (provozovatel obchodů Manafaktura) hledá vhodné kandidáty na pracovní pozici samostatný účetní (m/ž). Pracoviště v Praze.

25. 2. 2019 — Nabídky zaměstnání

Ústav pro českou literaturu AV ČR, v. v. i. vypsal výběrové řízení na pozici "samostatná/ý účetní". Příhlášky do 31. března 2019. Pracoviště v Praze. A nabídka na pozici hlavní účetní pro ERV Evropskou pojišťovnu, a.s. Pracoviště také v Praze.

8. 2. 2019 — Daňař & daňová firma roku - vyhlášení výsledků

Již IX. ročník soutěže "Daňař & daňová firma roku" byl včera v pražském hotelu International ukončen slavnostním vyhlášením výsledků za účasti ministryně financí Aleny Schillerové. Daňovými osobnostmi roku se stali Josef Baxa (předseda Nejvyššího správního soudu) za státní sféru a Ing. Nesrovnal za komerční sféru.  Titul "Daňař roku" v jednotlivých oblastech získali Petr Vondraš (DPH), Jana Jarešová (správa daní) a Hana Skalická (mezinárodní zdanění). Kompletní výsledková  listina je zde. Obrázky ze slavnostního galavečera zde.  Pořadatelem soutěže byla společnost Wolters Kluwer ČR, a.s. Mediálním partnerem také Komora certifikovaných účetních.

4. 1. 2019 — Daňař & daňová firma roku - hlasování končí

V pondělí 7. ledna je možno naposledy hlasovat v kategoriích "Daňař roku", "Daňová naděje", "Osobnost roku" a "Nejlepší lektor v daních" aktuálního ročníku soutěže "Daňař & daňová firma roku". Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny o měsíc později. Více o soutěži zde. Pořadatelem soutěže je společnost Společnost Wolters Kluwer ČR, a.s. Mediálním partnerem také Komora certifikovaných účetních.

                                                                                                    

2. 1. 2019 — Bulletin KCÚ

Dnes začala distribuce Bulletinu Komory č. 4/2018. Součástí je i Katalog akcí KCÚ na I. pol. 2019. Případné nedoručení reklamujte na info@komora-ucetnich.cz. Elektronická verze je zde.

31. 12. 2018 — Nabídka zaměstnání

Nabídka na pracovní pozici hlavní účetní pro společnost LIKOV s.r.o. Pracoviště v Kuřimi.

17. 12. 2018 — Daňař & daňová firma roku

V pátek 14. prosince odstartovala druhá fáze letošního ročníku soutěže "Daňař & daňová firma roku". Do 7. ledna 2019 můžete hlasovat v kategoriích "Daňař roku", "Daňová naděje", "Osobnost roku" a "Nejlepší lektor v daních" a i nadále posílat hlasy v kategoriích, kde neprobíhala nominační fáze. Více o soutěži zde. Pořadatelem soutěže je společnost Společnost Wolters Kluwer ČR, a.s. Mediálním partnerem také Komora certifikovaných účetních.

15. 12. 2018 — Tucet změn pro podnikatele 2019

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR oznamuje ke konci každého roku výčet a hodnocení nejvýznamnějších legislativních změn, které ovlivní v dalším období tuzemské podnikatele. Tradiční balíček letos zahrnuje dvanáct hlavních opatření státu s bezprostředním dopadem na rok 2019. Podrobněji zde.

12. 12. 2018 — Účetní roku zná vítěze

Letošní ročník soutěže "Účetní roku" , kterou pořádala společnost Společnost Wolters Kluwer ČR, a.s. pod odbornou garancí Komory a Svazu účetních ČR, zná vítěze. Včera proběhlo v pražském hotelu International slavnostní vyhlášení výsledků. A vavříny sbírali členové Komory. Účetní roku se stala Ing. Vladimíra Přibylová a "Účetní firmou roku" CESORG spol. s r.o. (Hradec Králové). V této kategorii se vyhlašovala první tři místa a Komora má díky UDAS Financial Service s.r.o. (Tachov) i místo druhé. GRATULUJEME!!! Generálním partnerem soutěže byla UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. Obrázky ze slavnostního galavečera zde. Video zde.

LZ

5. 12. 2018 — Nová prezidentka Svazu účetních ČR

Mgr. Ing. Králová (KCÚ) byla včera zvolena prezidentkou Svazu účetních ČR. Gratulujeme. Do výkonného výboru byli zvoleni i další členové KCÚ Mgr. Ing. Hejret a Ing. Smetana. Do revizní komise byl zvolen Ing. Píša a následně byl potvrzen předsedou.

LZ

22. 11. 2018 — Daňař & daňová firma roku - ukončení nominací

Ještě v pátek 23. listopadu do půlnoci můžete nominovat své favority ve čtyřech kategoriích letošního ročníku soutěže "Daňař & daňová firma roku", a to "Daňař roku", "Daňová naděje", "Osobnost roku" a "Nejlepší lektor v daních". Vlastní hlasování bude probíhat ve dnech
14. prosince až 7. ledna 2019. 
Více o soutěži zde. Pořadatelem soutěže je společnost Společnost Wolters Kluwer ČR, a.s. Mediálním partnerem také Komora certifikovaných účetních.

6. 11. 2018 — Daňař & daňová firma roku

O půlnoci z pondělí na úterý byl zahájen další ročník soutěže "Daňař & daňová firma roku". Do 23. listopadu probíhají nominace ve čtyřech kategoriích - "Daňař roku", "Daňová naděje", "Osobnost roku" a "Nejlepší lektor v daních" - vlastní hlasování bude zahájeno 14. prosince. Již nyní můžete hlasovat v kategoriích "Nejžádanější zaměstnavatel v daních" a "Nejvstřícnější územní pracoviště finančního úřadu".
Více o soutěži zde. Pořadatelem soutěže je společnost Společnost Wolters Kluwer ČR, a.s. Mediálním partnerem také Komora certifikovaných účetních.

2. 11. 2018 — Účetní roku

Letošní ročník soutěže "Účetní roku" , kterou pořádá společnost Společnost Wolters Kluwer ČR, a.s. pod odbornou garancí Komory a Svazu účetních ČR, spěje k závěru. Odborná porota již vybrala v průběhu října vítěze v obou kategoriích. Zůstanou však utajeni do  slavnostního vyhlášení soutěže dne 11. prosince. Generálním partnerem je UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

31. 10. 2018 — Připomínkové řízení

Ministerstvo financí odeslalo do připomínkového řízení návrh vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 419/2013 Sb., k provedení zákonného opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí, ve znění vyhlášky č. 127/2018 Sb. Veškeré podklady zde. 

Připomínky můžete zaslat na info@komora-ucetnich.cz do 7. listopadu 2018. Souhrnně zašleme na Ministerstvo financí.

22. 10. 2018 — Kalkulační vzorec ceny účetních služeb

Svaz účetních České republiky, z.s. prostřednictvím Výboru pro otázky účetní profese, provedl v roce 2016 průzkum za účelem zjištění tržní ceny externě poskytovaných účetních služeb – konkrétně služeb vedení finančního účetnictví, vedení daňové evidence a zpracování mzdové a personální evidence. Cílem bylo získat zejména povědomí o cenové úrovni poskytovaných služeb.
V návaznosti na průzkum sestavili členové Výboru 
kalkulační vzorec, s jehož pomocí si můžete nejen spočítat relevantní cenu své práce, ale získáte též podklad na obhajobu cenové politiky vůči klientům. Při výpočtu je třeba vzít v potaz nejenom vlastní náklady ve vztahu k fondu pracovní doby, ale přihlédnout též k rezervám pro případ nemoci či dovolené.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...47 | 48 |
Skočit na začátek