Daňové výjimky deformují podnikatelské prostředí

Komora.cz
6. 4. 2020

Rozhovor o prioritách Ministerstva financí s ministriní Alenou Schillerovou. Celkový počet daňových úlev, slev a výjimek se totiž v současné době rovná téměř šesti stům. Tyto výjimky pokřivují podnikatelské prostředí a kvůli nim jsou v daňové zátěži jednotlivých poplatníků neospravedlnitelné rozdíly. Revize a sloučení stávajících daňových výjimek vytvoří prostor pro plošné snížení daňové zátěže. Výsledkem bude také nižší administrativa pro podnikatele a jejich vyšší právní jistota. Pro stát to bude znamenat efektivnější správu daně a zachování daňové neutrality.

Více

Celý rozhovor je k dispozici zde.

Daně jsou odloženy. Víte, kdy odevzdat daňové přiznání a kdy uhradit daň?

idnes.cz/finance
3. dubna 2020

Pokud jste počítali s tím, že do konce března musíte podat daňové přiznání a máte vše nachystané, odevzdejte jej. Ale jestli jste to nestihli a nyní řešíte třeba karanténu, máte na daně víc času. Kvůli koronaviru se termíny o několik měsíců posouvají.

Více

Celý článek naleznete zde.

Jak správně vybírat účetní do svého týmu

onbusiness.cz
kurzy.cz/zpravy
30. března 2020

Účetní profese se stejně jako ostatní povolání vyvíjí v čase. Představa účetní jako obrýlené paní v pletené vestě, která sedí za stolem obklopena papíry a razítky, je minulostí. Přesto je tato utkvělá představa stále usazená i v mysli některých současných personálních agentů a konzultantů.

Více

Celý článek zde.

Zmatky kolem daní. Koronavirus vyvolal nejistotu, některé povinnosti zůstávají.

businessinfo.cz
27. března 2020

Podnikatelé a živnostníci si podle Komory certifikovaných účetních některé kroky vlády mylně vysvětlili. Zatímco plnění některých povinností bylo odloženo plošně, o jiné musí živnostníci a firmy žádat a prokázat souvislost se šířením koronaviru.

Ministerstvo financí připravilo liberační balíček, který přináší faktické posunutí podání přiznání k dani z příjmu fyzických a právnických osob o tři měsíce do 1. července 2020. Individuálně promíjí pokuty za opožděné tvrzení všech daní v případech, kdy daňový subjekt prokáže důvody související s koronavirem. Fakticky posouvá také účinnost závěrečné fáze EET o tři měsíce do 1. srpna.

Více

Více informací najdete zde.

Přehledně: Jak chce vláda pomoci podnikatelům a ekonomice

novinky.cz
25. března 2020

Epidemie koronaviru, nouzový stav a omezení pohybu na veřejnosti do značné míry utlumily českou ekonomiku. Ta z těchto důvodů míří do recese a řada podnikatelů řeší problémy existenčního rázu. Vláda proto přichází s řadou opatření, která mají dopad krize na podnikatele a ekonomiku alespoň zmírnit. Prohlédněte si jednotlivá opatření ve velkém přehledu Novinek.

Více

Celý článek si přečtětě zde.

„Účetnictví rozhodně není nuda!" říká Účetní roku Renáta Pavičová

CFO World
25. března 2020

V anketě Účetní roku 2019, které poskytují odbornou záštitu Komora certifikovaných účetních a Svaz účetních České republiky, zvítězila letos Renáta Pavičová ze společnosti 3E PROJEKT.

Více

Celý článek si můžete přečíst zde.

Vzdělaný účetní je spíše supervizorem a poradcem

Firemní vzdělávání
27. února 2020

Kvalita vědomostí studentů, kteří mají ukončené středoškolské vzdělání, klesá. V minulosti se studenti obchodních akademií, kteří nastoupili do účetních kanceláří, dokázali během pár týdnů orientovat a plynule vykonávat svou práci. Dnes je situace jiná. Znalosti klesají, schopnost soustředit se na vykonávanou práci je nízká, stejně jako jejich zájem. O dobré, kvalitní a spolehlivé účetní je proto nouze. Po absolvování školy však účetním vzdělávání nekončí.

Více

Celý článek si můžete přečíst na str. 16 a 17, časopis je ke stažení zde.

Účetní není soudce vašeho účetnictví

Prosperita
24. února 2020

Účetní nejsou soudci a neměli by složitě zjišťovat, zda jsou informace od klienta pravdivé. Pokud ale mají podezření, že jejich klient podvádí, nesmí mu v počínání napomáhat, a to ani tím, že podezření ignorují.

Více

Celý článek si můžete přečíst zde.

Daňové přiznání řádek po řádku

Lidové noviny
21. února 2020

Formulář daňového přiznání není zrovna jednoduchý. Vyplnit ho tak, aby vše bylo správně a nezapomněli jste uplatnit daňové odpočty a slevy, na něž máte nárok, je věda. Poradíme, jak na to.

Více

Celá článek si můžete přečíst zde.

 

Sociální pojištění má pravidla složitější

Lidové noviny
20. února 2020

Přehled pro Českou správu sociálního zabezpečení musí podat každý živnostník. Ovšem výše záloh se liší podle typu samostatné výdělečné činnosti.

Více

Článek ke stažení zde.

 
< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...9 | 10 |
                               

 

 

 

 

Skočit na začátek