Na co si zaměstnavatel musí dát pozor při práci zaměstnanců z domova

onbusiness.cz
30. 7. 2021

„Z posledního dotazníkového šetření, které jsme prováděli mezi našimi členy, jich více než 60 % pracuje z domova a to jako OSVČ. Zbylí členové využívají možnosti, kterou jim nabízí zaměstnavatel a totiž střídavého výkonu své práce (home office/kancelář). Ve většině případů se jejich povinnosti a práva vyjasnila již v prvních měsících minulého roku, kdy byli „donuceni“ k práci z domova. Přesto doporučujeme všem, aby s dohodou nebo úpravou firemních předpisů neotáleli,“ říká Vladimíra Přibylová, členka Výboru Komory certifikovaných účetních.

Více

Celý článek si můžete přečíst zde.

DPH u dovozu zboží do 22 EUR ze třetích zemí od července 2021

Tisková zpráva GFŘ
15. 7. 2021

Od 1. 7. 2021 až do nabytí účinnosti novely zákona o dani z přidané hodnoty (DPH) platí stále podle zákona o DPH - osvobození od daně u dovozu zboží, kdy úhrnná hodnota nepřesahuje 22 EUR. To platí pro všechny dovozy zboží do 22 EUR, které jsou propuštěny do volného oběhu v České republice, bez ohledu na druh přepravce – např. Česká pošta či expresní přepravce.

Více

Celá TZ je zde.

Daňové úlevy pro občany a firmy z oblastí zasažených živelní pohromou

Tisková zpráva GFŘ
30. 6. 2021

Ministerstvo financí vyhlásilo ve Finančním zpravodaji 26/21 daňové úlevy pro spoluobčany, jejichž životy poznamenal ničivý živel z minulého týdne. Ve speciálně vytvořené části webu Finanční správa zveřejnila informace, jak mají lidé postupovat v případě, že nestihnou odevzdat přiznání na dani z příjmů fyzických i právnických osob a zaplatit daň ve lhůtě pro splnění těchto povinností k 1. 7. 2021, úlev u kontrolního hlášení a na dani z přidané hodnoty či prominutí zálohy na silniční dani.

Více

Celé znění TZ naleznete zde.

Co COVID změnil pro účetní během posledního roku

onbusiness.cz
9. 7. 2021

Pokud se podíváme zpět v čase, počáteční šok a pracovní paralýzu z covidu vystřídal tlak na to, aby se všechno stihlo dle zadaných termínů. Velký vliv na práci účetních měla „náhodně“ vydávaná státní nařízení. Ta se stala nejen pro ně ale i pro většinu obyvatel České republiky „noční můrou“, protože nevěděli, co bude platit následující týden nebo za měsíc. Minulý rok, kdy došlo k posunutí odevzdání daňových přiznání, byla tato možnost přijata účetními s jistou úlevou. Toho chaosu bylo v té době více než dost.

Více

Celý článek naleznete zde.

Občané a firmy v regionech zasažených tornádem získají daňové úlevy

Tisková zpráva MF ČR
25. 6. 2021

Ministerstvo financí v souvislosti s vyhlášením stavu nebezpečí v regionech Břeclav a Hodonín připravilo úlevy v daňové oblasti, které pomohou poškozeným občanům a firmám zvládnout nelehkou situaci způsobenou živelní katastrofou z 24. června. Faktickým důsledkem generálního pardonu, který Ministerstvo financí neprodleně vyhlásí ve Finančním zpravodaji, je posunutí splatnosti daně z příjmů fyzických i právnických osob z konce června do konce srpna, posunutí podání daňového přiznání, kontrolního hlášení a platby DPH za měsíc květen o jeden měsíc a prominutí zálohy na silniční daň, která je splatná 15. července.

Více

Kompletní znění TZ naleznete zde.

S odbory panuje shoda: Minimální mzda 18 tisíc korun je cestou, jak nastartovat obnovu ekonomiky

Tisková zpráva MPSV
17. 6. 2021

Zvýšení minimální mzdy alespoň na 18 tisíc korun od příštího roku je příležitostí, jak nastartovat mzdový růst a pomoci až 250 tisícům zaměstnanců s nejnižšími příjmy i ekonomice jako celku. Shodli se na tom účastníci jednání, která se dnes konala na půdě Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Více

Celá TZ zde.

Příjmy a náklady na bydlení za 2. čtvrtletí 2021 lidé musí dokládat

Tisková zpráva Úřadu práce ČR
16. 6. 2021

Každé čtvrtletí dokládají ve standardní situaci příjemci příspěvku na bydlení, přídavku na dítě a zvýšeného příspěvku na péči příjmy a uhrazené náklady na bydlení za předchozí kvartál. Momentálně se jedná o podklady za 2. čtvrtletí letošního roku. Přestože v tom předchozím to, s ohledem na nouzový stav, nutné nebylo, příjmy za duben - květen - červen 2021 lidé dokládat musí. Mohou tak učinit od 1. 7. 2021.

Více

TZ ke stažení zde.

Kurzarbeit prošel Senátem. Stát bude mít účinný nástroj pro záchranu pracovních míst v době krize

Tisková zpráva MPSV
9. 6. 2021

Novela zákona o zaměstnanosti, která přináší tzv. kurzarbeit, získala v Senátu podporu. Doba, kdy budeme připraveni na další případnou krizi, se tak opět přiblížila. Díky kurzarbeitu půjde zaměstnavatelům částečně kompenzovat vyplacené náhrady mzdy v situaci, kdy zaměstnancům nebude možné z objektivních důvodů přidělit práci. Stát tak může lépe pomoci firmám udržet pracovní místa.

Více

Celá TZ ke stažení zde.

Zvýšení bezpečnosti práce dostalo od Senátu zelenou

Tisková zpráva MPSV
9. 6. 2021

Nová pravidla směřující k vyšší bezpečnosti práce s takzvanými vyhrazenými technickými zařízeními, při níž dochází i k velice vážným pracovním úrazům, dnes podpořili senátoři. „Ochrana pracovníků, kteří každý den přicházejí do kontaktu s velmi nebezpečnou technikou, je pro nás důležitá,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), jejíž resort zákon připravil.

Více

Celý text TZ si můžete přečíst zde.

Chystáte se do starobního důchodu? Přinášíme vám seznam nezbytností, které si připravit

Tisková zpráva ČSSZ
1. 6. 2021

Dosáhli jste důchodového věku a chystáte se o důchod v nejbližší době zažádat? Nebo vás odchod do důchodu teprve čeká, ale chcete na něj být náležitě připraveni? Přinášíme vám návod, jak při žádosti o důchod postupovat krok za krokem. Podrobné informace ke starobním důchodům najdete v nově vydané Příručce budoucího důchodce pro rok 2021.

Více

Celá TZ je zde.

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...21 | 22 |
                               

 

 

 

 

Skočit na začátek