Robotizace dolehne i na účetní, řešením je zvyšování kvalifikace

Právo
13. 5. 2021

Téměř pětina (18 %) profesí bude podle poslední zprávy Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) vyžadovat kvůli automatizaci a robotizaci zvýšení kvalifikace. Vedle zaniklých ale vzniknou nová a kvalifikovanější pracovní místa. Větší šanci na trhu práce budou mít uchazeči, kteří spojí odborné znalosti v administrativě s informačními technologiemi (IT), jak upozornil partner poradenské společnosti BDO Oldřich Bartušek.

Více

Celý článek zde.

Důchodová reforma míří na vládu

Tisková zpráva MPSV
7. 5. 2021

Ocenění péče za každé vychované dítě, možnost odejít dříve do penze bez sankcí u náročných profesí nebo zkrácení povinné doby pojištění. Důchodová reforma dostala po meziresortním připomínkovém řízení jasnější obrysy a dnes (7. května 2021) ji Ministerstvo práce a sociálních věcí odeslalo na vládu. Návrhy mají širokou podporu napříč politickým spektrem, na úrovni OECD a tuzemských expertů i u proseniorských organizací.

Více

Celá TZ ke stažení zde.

Vláda schválila prodloužení kompenzačního bonusu na květen

Tisková zpráva MF ČR
6. 5. 2021

Přímá podpora pro zasažené OSVČ, společníky malých s.r.o. a dohodáře ve formě kompenzačního bonusu pokračuje do konce května. O dalším prodloužení podpory rozhodla vláda. Nadále platí, že podnikatelé mohou žádat o bonus až 1000 Kč na den, pracovníkům na dohodu zůstává příspěvek 500 Kč denně.

Více

TZ k dispozici zde.

Senát dal zelenou „Izolačce“ do konce června

Tisková zpráva MPSV
28. 4. 2021

Senátoři schválili návrh na prodloužení vyplácení mimořádného příspěvku pro zaměstnance v karanténě a izolaci – tzv. Izolačky – až do konce června letošního roku.

Více

Celá TZ ke stažení zde.

Krizové ošetřovné: nově ho mohou čerpat i příbuzní žijící mimo společnou domácnost

Tisková zpráva ČSSZ
3. 5. 2021

Dne 30. 4. 2021 byl ve Sbírce zákonů publikován zákon č. 183/2021 Sb., který přináší další rozšíření možnosti čerpat ošetřovné poskytované z důvodu uzavření školských a dětských zařízení. Díky této novele mohou nárok na dávku uplatnit nejen rodiče a osoby, s nimiž děti žijí ve společné domácnosti, ale i nejbližší příbuzní bez ohledu na to, zda podmínku společné domácnosti splňují. Zákon nabývá účinnosti dnem vyhlášení.

Více

Tisková zpráva k dispozici zde.

OSVČ: Přehled nejdůležitějších povinností vůči OSSZ

Tisková zpráva ČSSZ
28. 4. 2021

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) mají již od zahájení podnikání několik důležitých povinností vůči příslušným správám sociálního zabezpečení (OSSZ, MSSZ nebo PSSZ). Na následujících řádcích přinášíme přehled nejdůležitějších z nich. Přibližujeme také rozdíl mezi hlavní a vedlejší činností, neopomineme ani dobrovolné nemocenské pojištění pro OSVČ nebo paušální daň.

Více

Celá TZ zde.

Jak pomáhá v době pandemie výbor pro účetní výkaznictví

Auditor
27. 4. 2021

VÚV a metodika se v posledním roce intenzivně věnovaly účetním dotazům ze strany auditorské profese a poskytly řadu odpovědí na konkrétní situace. K řadě problémů připravily rovněž obecné odpovědi, které jsou zveřejněny v sekci COVID-19 na webových stránkách KA ČR.

Více

Celý článek zde.

Nejdůležitější změny vyplývající z tzv. velké novely daňového řádu

Auditor
27. 4. 2021

Cílem tohoto článku je upozornit na nejdůležitější změny daňově procesních pravidel vyplývající z této novely a poskytnout k nim stručné vysvětlení.

Více

Článek si můžete přečíst zde.

Účetní profese je dobrou volbou pro budoucí digitální nomády

kurzy.cz/zpravy
29. 4. 2021

Učitelské noviny ve svém dubnovém čísle otiskly, že „k aždá šestá profese bude podle aktuální zprávy OECD vyžadovat kvůli automatizaci a robotizaci zvýšení kvalifikace. K takovým povoláním patří i účetní, kterou OECD zahrnuje mezi povolání nadprůměrně ovlivněna takzvaným průmyslem 4.0. Ačkoliv vyjádření působí velmi dramaticky, zas tak velké drama se konat nebude.

Více

Kompletní článek k dispozici zde.

Prodloužení Izolačky schválili poslanci. Příspěvek se bude proplácet do konce června

Tisková zpráva MPSV
21. 4. 2021

Ve stavu legislativní nouze poslanci schválili prodloužení takzvané Izolačky až do poloviny letošního roku. Zaměstnanci se tak nebudou muset nejméně do konce června obávat poklesu příjmu, který by zásadně ohrozil jejich rodinný rozpočet. Definitivní slovo bude mít ještě Senát a prezident.

Více

Celá TZ ke stažení zde.

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...20 | 21 |
                               

 

 

 

 

Skočit na začátek