Firma má školám dodávat antigenní testy, na jejím kontě je ale ztráta 12 milionů korun. Kryje ji půjčkami

irozhlas.cz
26. 2. 2021

Společnost Tardigrad International Consulting, která má státu za stovky milionů dodat antigenní testy pro školáky, vytvořila za tři roky svého fungování ztrátu přes 12 milionů korun. Podle místopředsedkyně Komory certifikovaných účetních Lenky Dvořákové nesplňuje zveřejněná účetní závěrka firmy za rok 2019 formální náležitosti. „Kromě toho, že byla zveřejněna pozdě, neobsahuje srovnávací údaje předchozího období, což je důležité proto, aby byl zjevný finanční vývoj firmy,“ říká.

Více

Celý text máte k dispozici zde.

Kompenzační bonus bude od února 1 000 Kč denně, dosáhne na něj více lidí

Tisková zpráva MF ČR
15. 2. 2021

Sněmovna schválila nový kompenzační bonus pro OSVČ a společníky s.r.o. Dosáhne na něj širší okruh žadatelů, bude navýšený na 1 000 Kč denně a nebude již vázán na nouzový stav. Platit by měl po dokončení legislativního procesu zpětně od 1. února 2021. Návrh dne 24. února 2021 projedná Senát.

Více

Celou TZ naleznete zde.

Program Antivirus v březnu neskončí! Pracovní místa bude chránit dál

Tisková zpráva MPSV
22. 2. 2021

Podpora pracovních míst v březnu neskončí. Program Antivirus se prodlouží do konce dubna. Ministerstvo práce a sociálních věcí našlo cestu, jak dodržet pravidla poskytování veřejné podpory kvůli COVID-19 a zajistit další fungování programu. A to díky schválení prodloužení tzv. Dočasného rámce. Vláda pak dnes mohla podpořit další fungování Antiviru.

Více

Bližší informace zde.

Revoluce v komunikaci se státem na obzoru - vyzkoušeli jste si již v praxi svou elektronickou identitu?

Tisková zpráva ČSSZ
22. 2. 2021

Elektronická identita je nutným předpokladem možnosti vyřizování „úředních“ záležitostí se státem online z pohodlí Vašeho obývacího pokoje, nebo dokonce mobilního telefonu. Zatímco dosud bylo třeba elektronickou identitu zřizovat na Czech POINT nebo využívat elektronické občanky se čtečkou, nově lze uplatnit již existující identitu, kterou mnoho občanů používá denně – řeč je o elektronické identitě pro internetové bankovnictví.

Více

Kompletní zpráva zde.

Roční zúčtování daně: Kdy vám mzdová účetní v práci řekne NE?

Blesk.cz
17. 2. 2021

Myslíte si, že jako zaměstnanci za vás automaticky »udělá« daně mzdová účetní? Omyl! Je rozdíl mezi ročním zúčtování daně a daňovým přiznáním.
„Daňové přiznání nemůže podat zaměstnavatel. Lidé si často pletou roční zúčtování daně s tím, že za ně zaměstnavatel podává přiznání – tak to není. Roční zúčtování daně je místo přiznání. Je buď jedno, nebo druhé," vysvětluje Ing. Vladimíra Přibylová, členka Výboru Komory certifikovaných účetních.
 
Více

Celý článek je k dispozici zde.

Paušální daň – platba za leden a únor se blíží

Tisková zpráva GFŘ
15. 2. 2021

Měsíční zálohy se platí vždy do 20. dne kalendářního měsíce. Vzhledem ke skutečnosti, že 20. únor připadá letos na sobotu, jsou lednová i únorová záloha splatné až 22. února, tj. následující první pracovní den. Možnosti vstoupit do paušálního režimu v letošním roce využilo více než 71 tisíc živnostníků, kteří budou platit zálohy na daň z příjmů a pojistné na sociální a zdravotní pojištění paušálně jednou částkou měsíčně ve výši 5 469 Kč.

Více

Kompletní TZ zde.

Online finanční úřad jde do finále, pro veřejnost se spustí 28. února

Tisková zpráva MF ČR
8. 2. 2021

Finanční správa spouští pilotní provoz online finančního úřadu – MOJE daně. Ten je z pohledu bezpečnosti nezbytným předstupněm ke startu pro širokou veřejnost, který je připraven na 28. února 2021. Online finanční úřad nabídne lidem moderní, jednoduché a především online řešení jejich daňových povinností.

Více

Celá tisková zpráva je k dispozici zde.

11. ročník odborného semináře Národní účetní rady

Auditor
2. 2. 2021

Když přišla Národní účetní rada (NÚR) poprvé s myšlenkou uspořádat velký jednodenní odborný seminář pro širokou veřejnost, rozhodně nečekala, s jak pozitivním ohlasem se setká a jak velkou a dlouholetou tradici tím zakládá. V pátek 4. prosince 2021 se tak konal již 11. ročník semináře, který se zasloužil o nové prvenství, protože se díky omezením v důsledku boje proti pandemii COVID-19 nekonal prezenčně, ale on-line prostřednictvím živého přenosu.

Více

Celý článek naleznete zde.

Cizoměnové poskytnuté zálohy a pohledávky v rozsahu nových interpretací NÚR

Auditor
2. 2. 2021

Jsou to přibližně dva roky, co Národní účetní rada (NÚR) schválila záměr vytvoření dvou interpretací věnovaných kurzovému riziku a s ním související úpravě kurzových přepočtů v účetnictví. Nejedná se přitom o první interpretace zaměřené tematicky na oblast cizoměnových přepočtů.

Více

Celý text je Vám k dispozici zde.

Jak testovat stálá hmotná a nehmotná aktiva na případné znehodnocení. Problematiku komentuje Libor Vašek, předseda KCÚ a člen LR MSP

kurzy.cz
6. 2. 2021

Hodnota aktiva v rozvaze by neměla být vyšší než budoucí ekonomický prospěch, který dané aktivum účetní jednotce přinese. Tento požadavek vyplývá ze zákona o účetnictví, který v § 25, odst. 3 vyžaduje, aby při ocenění k rozvahovému dni účetní jednotky zohlednily všechna předvídatelná rizika a možné ztráty.

Více

Celý text zprávy zde.

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...16 | 17 |
                               

 

 

 

 

Skočit na začátek