Online prostředí mění práci nejen účetních

onbusiness.cz
14.4.2022

Téma digitalizace je nekonečné téma nejen pro firmy, ale také pro samotnou účetní profesi. Na jednu stranu dokážou online nástroje ušetřit hodně času, na stanu druhou však současná legislativa není tak flexibilní pro práci v online prostředí, jak by si účetní mohli přát. Ke zvýšení tlaku na přechod do online světa přinesly poslední roky, které byly ve znamení práce na home office, zkrácených úředních hodin a přesunutí schůzek na aplikace zoom, google meet apod. „S veškerým respektem k negativům, která covid-19 přinesl, vnímám rozvoj a využití digitálních technologií při práci ve firmách jako jeho pozitivní vliv, na kterém i v současné době dále stavíme,“ říká Jaromír Hrazdira, předseda Komory certifikovaných účetních (KCÚ).

Více

celý článek najdete zde

Opravy účetních chyb z minulých období

kurzy.cz/zpravy
20. 12. 2021

Opravy starých chyb je časté téma, které většina účetních při kontrolách účetnictví se svými klienty řeší, proto vám přinášíme další část, jak se některým chybám vyhnout a jak je případně řešit.

Více

Celý text je Vám k dispozici zde.

Průzkum: Jak se měnily mzdy v ČR během pandemie

cfoworld.cz
20. 12. 2021

Jak se změnily mzdy v České republice v průběhu koronakrize? Průzkum platového portálu Platy.cz ukázal, že tam, kde zaměstnavatelé marně shánějí nové posily, vzrostly i o více než třetinu. Růst se týkal všech regionů České republiky, nejmenší byl v Praze, která ale zůstává na špici ve výši celkové mzdy.

Více

Kompletní zpráva zde.

2N Telekomunikace jmenuje do funkce finančního ředitele Jana Pleskota

feedit.cz
16. 12. 2021

Společnost 2N Telekomunikace, největší světový výrobce IP interkomů a přístupových systémů, oznámila jmenování Jana Pleskota (36) finančním ředitelem. 

Před nástupem do společnosti 2N pracoval Jan Pleskot jako regionální ředitel finančního oddělení v regionu střední a východní Evropy ve společnosti Wilo Group. Před touto rolí působil jako finanční senior manažer ve společnosti KPMG Česká republika. Jan Pleskot je členem Mezinárodní komory certifikovaných účetních (ACCA) a členem Komory certifikovaných účetních ČR.

Více

Celý článek najdete zde.

Komora certifikovaných účetních zvolila nové vedení. KCÚ je členem AMSP ČR

amsp.cz, kurzy.cz
15. 12. 2021

Na následující období se stal novým předsedou Výboru komory certifikovaných účetních (KCÚ) Jaromír Hrazdira. Vystřídal tak Libora Vaška, který na funkci abdikoval na začátku září 2021. Na XXV. výročním sněmu Komory, který se konal v listopadu v brněnském hotelu Restaurant & Design Hotel NOEM ARCH, byla do Výboru Komory nově zvolena Magdaléna Králová. Novým členem disciplinární komise se stal Miloslav Hejret.

Více

Celý text zprávy zde.

Komora certifikovaných účetních zvolila nové vedení

kurzy.cz/zpravy
14. 12. 2021

Na následující období se stal novým předsedou Výboru Komory certifikovaných účetních (KCÚ) Jaromír Hrazdira. Vystřídal tak Libora Vaška, který na funkci abdikoval na začátku září 2021 . Na XXV. výročním sněmu Komory , který se konal v listopadu v brněnském hotelu Restaurant & Design Hotel NOEM ARCH, byla do Výboru Komory nově zvolena Magdaléna Králová. Novým členem disciplinární komise se stal Miloslav Hejret.

Více

Celý text k dispozici zde.

Dejte svůj hlas nejlepšímu Daňaři roku 2021!

dauc.cz
14. 12. 2021

V pondělí 13. prosince odstartovalo druhé kolo soutěže Daňař & daňová firma roku. Hlasování bylo otevřeno ve vybraných kategoriích soutěže, u kterých probíhala v průběhu listopadu nominace ze stran odborné veřejnosti.

Více

Text článku zde.

Změny v příspěvku na bydlení pro rok 2022

Tisková zpráva MPSV
13. 12. 2021

13. 12. 2021 bylo schváleno nařízení vlády, kterým se pravidelně od ledna nového roku navyšují normativní náklady na bydlení. V návaznosti na to byl vládou rovněž odsouhlasen návrh novely zákona o státní sociální podpoře obsahující mimořádné navýšení normativů tak, aby mohl být zohledněn skokový růst cen energií, ke kterému dochází v rámci posledního čtvrtletí. Tato mimořádná úprava nyní poputuje ke schválení do Poslanecké sněmovny.

Více

Celá TZ ke stažení zde.

Změny výplatních termínů důchodů v roce 2022

Tisková zpráva ČSSZ
7. 12. 2021

Stejně jako každý rok i v tom nadcházejícím státní svátky mírně posunou termíny výplaty důchodů. Přelom roku a přidělení finančních prostředků pro výplatu důchodů v roce 2022 ovlivní posun lednových splatností bezhotovostní výplaty důchodů. V průběhu příštího roku se splatnost výplat posune celkem šestkrát.

Více

Kompletní znění TZ zde.

Komora certifikovaných účetních: Jak řešit chyby v účetnictví?

kurzy.cz/zpravy
8. 12. 2021

Nalezení chyby v účetních operacích, daňovém přiznání nebo účetních závěrkách je noční můrou každého účetního. Na téma chyb v účetnictví se před pár měsíci konala snídaně, kterou pro své členy Komora certifikovaných účetních pravidelně organizuje. Pojďme se tak na nejčastější chyby a jejich možná řešení podívat zblízka.

Více

Celý text zde.

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...25 | 26 |
                               

 

 

 

 

Skočit na začátek