Patří vaše firma do nové kategorie mikropodnik nebo je to malý podnik?

duna.cz
23. 11. 2020

Nové pojmy, které se do zákona nyní dostanou, kategorizují účetní jednotky s rozlišením podniků. Ty budou nově uváděny jako mikro, maléstřední a velké. Dobrou zprávou je, že pro mikro a malé podniky by měl nový zákon zároveň přinést i úlevy. Těmi je myšleno např.: osvobození od povinnosti zveřejňovat výkaz zisku a ztrát.

Kromě nových pojmů přinese novelizovaný zákon o účetnictví také novou podobu účetních výkazů. „Zavede také povinnost sestavování výkazu peněžních toků pro velké podniky, pozmění vybraná účetní pravidla, navrátí jednoduché účetnictví“, komentoval novelu Libor Vašek, předseda Komory certifikovaných účetních.

Více

Celý článek naleznete zde.

Poslední možnost nominovat Daňaře roku 2020!

dauc.cz
20. 11. 2020

V pondělí 23. listopadu 2020 máte poslední možnost nominovat daňové odborníky v již 11. ročníku soutěže Daňař & daňová firma roku, který byl zahájen na začátku listopadu.
Jak široká veřejnost, tak i sami odborníci mohou hlasovat pro nejlepší daňové specialisty, daňové osobnosti či instituce v celkem šesti kategoriích. Nominační fáze ve vybraných kategoriích bude ukončena v pondělí 23. listopadu 2020 přesně o půlnoci. Celkové hlasování pak bude uzavřeno 8. ledna 2021 a výsledky budou vyhlášeny o měsíc později, konkrétně 9. února 2021.
Více

Celý článek naleznete zde.

Minimální mzda v příštím roce vzroste na 15 200 Kč

Tisková zpráva MF ČR
16. 11. 2020

Na 15 200 Kč vzroste v příštím roce minimální mzda. Návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) 16. 11. 2020 schválila Vláda ČR. Minimální mzda se zvýší o 600 Kč. Dosáhne tak na 42,4 % průměrné mzdy.

Více

Další informace zde.

Nevíte, na jakou podporu máte od státu nárok? Zde je rozcestník pomoci.

podnikatel.cz
12. 11. 2020

Drobní podnikatelé, kteří jsou zcela bez příjmu, řeší, na jakou podporu ze strany státu mají vlastně nárok. Kompenzační bonus nelze prakticky s žádnou další podporou kombinovat. Jak je to však s ošetřovným, programem Antivirus, pokud někoho zaměstnáváte, a podporou Covid Nájemné? 

S odpovědí na tyto a další otázky vám může pomoci  přehledný rozcestník.

Více

Bližší informace naleznete zde.

NÚR schválila Interpretaci I-42 a I-43

dauc.cz
11. 11. 2020

Národní účetní rada na svém zasedání dne 19. října 2020 schválila text interpretace I-42 Cizoměnové pohledávky s opravnou položkou a I-43 Poskytnuté zálohy vedené v cizí měně. Zpracovatelem interpretací byli Ing. Pěva Čouková a Ing. Libor Vašek, Ph.D.

Více

Bližší informace naleznete zde.

Poklady skryté v účetnictví. On-line webinář.

komora.cz
10. 11. 2020

Seminář pořádaný Hospodářskou komorou České republiky je vhodný pro manažery, podnikatele, pracovníky odpovědné za ekonomiku společnosti, ale také pro hlavní účetní a manažery účetních firem.

  • naučíte se jak z účetnictví vytáhnout to, co firmě pomáhá růst nebo přežít,
  • odhalíte, jak se na vás dívají banky, investoři a v čem vám jejich pohled pomůže,
  • zjistíte, že účetnictví může být “sexy”, a že se z něj dají vytáhnout informace, o kterých jste neměli ani tušení.

Lektoři: Martin Plachý, Veronika Lencová a Jolana Pražáková, členka výboru Komory.

Více

Podrobné informace k webináři a podání přihlášky zde.

Výzvy účetní profese v době automatizace a digitalizace

nejbusiness.cz
8. 11. 2020

Online konferencí s názvem „Výzvy účetní profese v době automatizace a digitalizace“ provedou Libor Vašek, předseda KCÚ, a Jolana Pražáková, členka Výboru KCÚ. Svou účast na akci mimo jiné přislíbil Jiří Fojtík z Generálního finančního ředitelství, který představí portál MOJE DANĚ a Pavla Strakošová z Ministerstva financí ČR, která shrne Vládou ČR schválený věcný záměr (nového) zákona o účetnictví.

Více

Celý článek najdete zde.

Výzvy účetní profese v době automatizace a digitalizace? Novinky a trendy zazní na konferenci Komory certifikovaných účetních.

feedit.cz
3. 11. 2020

Již sedmý ročník konference Komory certifikovaných účetních (KCÚ) se uskuteční dne 11. listopadu 2020 od 9:00 do 16:00. Online konferencí s názvem „Výzvy účetní profese v době automatizace a digitalizace“ provedou Libor Vašek, předseda KCÚ, a Jolana Pražáková, členka Výboru KCÚ. Svou účast na akci mimo jiné přislíbil Jiří Fojtík z Generálního finančního ředitelství, který představí portál MOJE DANĚ a Pavla Strakošová z Ministerstva financí ČR, která shrne Vládou ČR schválený věcný záměr (nového) zákona o účetnictví.

Více

Celý text si můžete přečíst zde.

DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU 2020 – nominace zahájeny!

dauc.cz, protext.cz
2. 11. 2020

Letošní, již 11. ročník profesní soutěže DAŇAŘ & DAŇOVÁ FIRMA ROKU, který pořádá společnost Wolters Kluwer ČR, byl zahájen. O půlnoci z neděle na pondělí 2. listopadu 2020 bylo otevřeno na webových stránkách soutěže www.danar-roku.cz celkem šest kategorií, ve kterých je možné zasílat nominace či hlasy. Nedílnou součástí soutěže je vyhlášení kategorie ETL Největší poradenská firma za rok 2020.

Více

Celý článek naleznete zde.

Účtování nemovitostí - jaké v sobě skrývá úskalí?

kurzy.cz/zpravy
20. 10. 2020

Při účtování nemovitostí se objevuje spousta „chytáků“, na které si účetní musí dát pozor. Mezi ně patří už samotné doklady. Aby mohli účetní nemovitost do účetnictví vůbec zanést, musí mít mimo jiné k dispozici faktury, předávací protokol, rozhodnutí o kolaudaci nebo jiné rozhodnutí o uvedení nemovitosti do provozu. Dále potřebují vědět, k jakým účelům bude nemovitost používána. Pokud byly při výstavbě vynakládány i nějaké vlastní náklady, tak účetní potřebují i kalkulaci těchto nákladů. Je tomu tak proto, aby mohly být správně zahrnuty do pořizovací ceny nemovitosti.

Více

Celý článek najdete zde.

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...14 | 15 |
                               

 

 

 

 

Skočit na začátek