Ministerstvo financí své brány 28. září neotevře

Tisková zpráva MF ČR
16. 9. 2020

Plánovaný den otevřených dveří v tradičním termínu 28. září, bude přesunut na pozdější termín. O novém termínu bude ministerstvo informovat neprodleně poté, co to epidemiologická situace umožní.

Od září mají OSVČ opět povinnost hradit zálohy na pojistné na důchodové pojištění

Tisková zpráva ČSSZ
7. 9. 2020

V souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii COVID-19 OSVČ nemusely platit od března do srpna 2020 zálohy na důchodové pojištění. Zálohy na pojistné za měsíc září jsou splatné od 1. do 30. září 2020.

Více

Celá tisková zpráva je k dispozici zde.

Tipy profesionálních účetních: Jak si poradit v účetnictví

onbusiness.cz
26. 8. 2020

Účetnictví je nedílnou součástí podnikání a pro mnohé podnikatele ne zrovna příjemnou. Je třeba pečlivě shraňovat doklady, vědět, co a jak zaúčtovat, tušit, které položky mohou jít do nákladů a které nikoli... Skutečným pokladem je samozřejmě dobrý nebo dobrá účetní. Ve spolupráci s Komorou certifikovaných účetních jsme pro vás připravili sérii článků, které se věnují různým otázkám z problematiky účetnictví.

Více

Celý článek najdete zde.

Program Antivirus se prodlouží do konce října

Tisková zpráva MPSV
24. 8. 2020

Vláda v pondělí 24. srpna schválila prodloužení Antiviru A a B do konce října letošního roku. Podle odhadů MPSV budou náklady na prodloužení obou režimů celkem 4,25 mld. Kč. Program Antivirus se od března vyvinul v dostatečně masivní, ale zároveň i zacílený program k udržení zaměstnanosti. S ohledem na to, že stále hrozí nebezpečí dalších regionálních či celostátních vln koronavirové krize má stále velký význam. Důležitost jeho dalšího pokračování ukazují také makroekonomická data.

Více

Tisková zpráva je k dispozici zde.

Novelizace v IFRS účinné od roku 2020

du.cz
24. 8. 2020

S rokem 2020 vstupují v účinnost tři novelizace existujících standardů IFRS.

Více

Celý článek Libora Vaška naleznete zde.

Sen o proinvestování se z krize

tydenikhrot.cz
19. 8. 2020

Aritmetika je mrcha. Když jsou firemní investice čtyřikrát vyšší než ty veřejné, musíme brát řeči politiků o „proinvestování se z krize“ s velkou rezervou.

Anglická komora certifikovaných účetní (ICAEW), sdružující lidi, kteří znají problémy firemních financí jako své boty, přišla koncem července s návrhem, který zabíjí několik much jednou ranou. ICAEW doporučuje, aby neudržitelná část vládou podpořeného dlužního financování byla poskytována ve formě kapitálu prostřednictvím zvlášť k tomu ustavené instituce, jíž říkají Recovery Corporation. V Česku se takhle na přelomu tisíciletí oddlužovaly a následně prodávaly největší firmy prostřednictvím Konsolidační banky, ale neradno podruhé vstupovat do stejné řeky.

Více

Celý článek si můžete přečíst zde.

Vyúčtování cestovních náhrad může být peklo

onbusiness.cz
18. 8. 2020

Vyúčtování cestovních náhrad není pro účetní obvykle složité. Záleží samozřejmě na jednotlivých případech. Jisté komplikace nastávají, pokud zaměstnanec překročí během jednoho dne hranice více států. V tom případě se vyúčtování cestovních náhrad stává tak trochu peklem.

Více

Článek o cestovních náhradách neleznete zde.

Digitalizace proniká do účetnictví pozvolna. 76 % účetních má kladný vztah k novým technologiím.

du.cz
13. 8. 2020

Přestože má 76 procent účetních kladný vztah k novým technologiím, 65 % jich faktury tiskne. Vyplývá to z výsledků průzkumu mezi zhruba stovkou účetních ve firmách od 11 do 50 zaměstnanců, který si nechala zpracovat Komora certifikovaných účetních (KCÚ).

Více

Celý text naleznete zde.

Průzkum KCÚ potvrdil, že bez digitalizace se práce účetních neobejde

kurzy.cz
systemonline.cz
itmix.cz
feedit.cz
7. 8. 2020

U téměř 38 % účetních se kvůli pandemii koronaviru změnilo nastavení a práce s klientem, kdy si doklady začali předávat už jen elektronicky. V 31 % tomu tak bylo již dříve a nouzový stav jejich práci nijak více neovlivnil, 15 % účetních zůstalo i nadále u papírových dokladů, zbylých 16 % účastníků průzkumu zachovalo kombinaci elektronických a fyzických dokladů.

"Krizový režim minulých měsíců vytvořil tlak na změnu a organizaci práce nejen účetních, ale také státního aparátu. Ten musí v oblasti digitalizace přijmout nová a funkční opatření, a tím i legislativně ošetřit kroky, které jsou dnes v této oblasti nejasné," dodává Jolana Pražáková, členka Výboru Komory certifikovaných účetních.

Více

Celý článek si můžete přečíst zde.

Státní správa v digitalizaci značně pokulhává

du.cz
10. 8. 2020

Zatímco někteří účetní digitalizaci vítají, pro jiné je strašákem, se kterým se, pokud to není bezpodmínečně nutné, neradi setkávají. Tato nedůvěra je znát také v komunikaci se státní správou.

Z průzkumu, který si nechala vypracovat Komora certifikovaných účetních (KCÚ), vyplývá, že při podání elektronických dokumentů vůči orgánům veřejné správy používá 47 % účetních datovou schránku, 12 % portály veřejné správy a 41 % kombinaci výše uvedených.

Více

Celý článek je k dispozici zde.

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...12 | 13 |
                               

 

 

 

 

Skočit na začátek