Nebojte se: Jak nahradit papír digitálním dokladem

onbusiness.cz
11. 10. 2021

Je možné zcela nahradit doklady a písemnosti v papírové podobě za digitální? Co všechno je nutné dodržet, aby doklad splňoval i legislativní požadavky? Jak zajistit jejich průkaznost a věrohodnost po dostatečně dlouhou dobu? Tyto a podobné otázky si pokládá mnoho účetních, protože šanony v dnešním digitálním světě už nemají mít svoje místo. Jak to tedy je?

Více

Celý text naleznete zde.

Mladí se budou muset dále vzdělávat

BORGIS, a.s.
7. 10. 2021

Tři z pěti mladých lidí z generace Z (ročníky 1995–2003) mají obavy z nedostatku pracovních příležitostí kvůli postupující robotizaci a automatizaci. Drtivá většina nejmladších pracovníků (91 %) předpokládá, že si kvůli zvyšujícím se nárokům na trhu práce bude muset zvyšovat kvalifikaci v zaměstnání, často v rozdílném oboru. Vyplývá to z globálního průzkumu Mezinárodní federace účetních (IFAC) a Asociace certifikovaných účetních (ACCA), který obě organizace provedly na vzorku 9000 nejmladších pracovníků a studentů ekonomických oborů ve 176 zemích světa.

Více

Celý článek zde.

ČNB zvyšuje úrokové sazby

Tisková zpráva ČNB
30. 9. 2021

Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 75 bazických bodů na 1,50 %. Současně rozhodla o zvýšení lombardní sazby na 2,50 % a diskontní sazby na 0,50 %. Nově stanovené úrokové sazby jsou platné od 1. října 2021.

Více

Celá TZ k dispozici zde.

Konference: „Digitalizace daní a účetnictví v České republice“

Feedit.cz
29. 9. 2021

Dne 14. 10. 2021 od 9:30 do 17:00 v Hotelu DUO, Teplická 492/19, Praha 9 se uskuteční konference na téma „Digitalizace daní a účetnictví v České republice“, kterou pořádají Komora daňových poradců ČR (KDP ČR) a Komora certifikovaných účetních (KCÚ). Cílem konference je seznámit účastníky s nejnovějšími informacemi z oblasti digitalizace státní správy, trendy a zkušenostmi v oblasti automatizace daňového poradenství a účetnictví a s očekávaným rozvojem technologií a související bezpečností.

Více

Celý článek si můžete přečíst zde.

Zvažujete předčasný odchod do důchodu? Zjistěte, jestli na něj máte nárok a jaké podmínky musíte splnit, abyste ho získali

Tisková zpráva ČSSZ
27. 9. 2021

Zatím jste nedosáhli důchodového věku, ale už byste chtěli odejít do důchodu? Možností je odchod do předčasného starobního důchodu. Abyste na něj dosáhli, musíte ovšem získat alespoň 35 let pojištění. Předtím než se pro odchod do předčasného důchodu rozhodnete, zvažte i jeho nevýhody: předčasný starobní důchod je trvale krácen a zároveň budete mít až do dosažení důchodového věku omezené možnosti přivýdělku.

Více

Kompletní textTZ najdete zde.

V září zasedala Rada Svazu účetních České republiky

Tisková zpráva Svazu účetních
24. 9. 2021

Dne 18. září 2021 si zástupci Svazu účetních udělali pracovní sobotu a zasedli k pravidelnému jednání Rady Svazu. Rada je po sněmu delegátů druhý nejvyšší orgán Svaz účetních České republiky, který minimálně jednou ročně zasedá, aby vyhodnotil plnění usnesení sněmu, hospodaření a směr, kterým se Svaz účetních vydává.

Více

Celý text tiskové zprávy zde.

Pozvánka na přednášku "PODNIKÁNÍ - JAK NA TO?"

uhk.cz
23. 9. 2021

V rámci výuky předmětu Drobné podnikání a fakultní spolupráce s praxí vás zveme na veřejnou přednášku.

Přednášející: Ing. Hana Kubíková, Accounting Manager firmy Aiccon Services, s.r.o., členka Komory certifikovaných účetních, evidovaná jako Certifikovaný účetní expert, který je v oboru více než 23 let.

Více

Celá pozvánka zde.

Konference: Digitalizace daní a účetnictví v České republice

OnBusiness.cz
24. 9. 2021

Dne 14. 10. 2021 od 9:30 do 17:00 v Hotelu DUO, Teplická 492/19, Praha 9 se uskuteční konference na téma „Digitalizace daní a účetnictví v České republice“, kterou pořádají Komora daňových poradců ČR (KDP ČR) a Komora certifikovaných účetních (KCÚ). Cílem konference je seznámit účastníky s nejnovějšími informacemi z oblasti digitalizace státní správy, trendy a zkušenostmi v oblasti automatizace daňového poradenství a účetnictví a s očekávaným rozvojem technologií a související bezpečností.

Více

Celý text k dispozici zde.

Vláda schválila desatero, které připraví Česko na stárnutí

Tisková zpráva MPSV
13. 9. 2021

Česká společnost stárne - v roce 2050 by měli senioři tvořit až 30 procent všech obyvatel. Vláda proto dnes projednala a schválila dokument s názvem „Strategický rámec přípravy na stárnutí společnosti 2021-2025“, který obsahuje desatero zajišťující Čechům a Češkám v budoucnu prožít důstojné, spravedlivé a komfortní stáří.

Více

Celý text TZ zde.

Bilaterální smlouva o spolupráci mezi Českou a Slovenskou republikou

Tisková zpráva GFŘ
17. 9. 2021

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová a Jiří Žežulka, prezident Finanční správy Slovenské republiky, podepsali dnes v Praze smlouvu o společném postupu při výměně informací. Dohoda pokračuje v nastaveném trendu, kdy Finanční správa České republiky posiluje vzájemné vztahy s finančními správami sousedních zemí.

Více

Tisková zpráve k dispozici zde.

< | 1 | 2 | 3 | 4 | 5...23 | 24 |
                               

 

 

 

 

Skočit na začátek