Nejlepší účetní firmou za rok 2021 je společnost ASB Czech Republic

protext.cz
2. 12. 2021

Známe vítěze čtvrtého ročníku profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU 2021! Vyhlášení výsledků proběhlo stejně jako v minulém roce on-line formou. I když se vinou koronaviru nemohl uskutečnit slavnostní ceremoniál s vyhlášením výsledků tak, jak by se slušelo, měla akce opět značnou účast. On-line přenos se konal ve středu 1. prosince 2021 a vysílal se z prostor společnosti Wolters Kluwer ČR, která je pořadatelem soutěže.

Celý text je Vám k dispozici zde.

Profesionálové radí: Jak řešit chyby v účetnictví?

onbusiness.cz
3. 12. 2021

Nalezení chyby v účetních operacích, daňovém přiznání nebo účetních závěrkách je noční můrou každého účetního. Na téma chyb v účetnictví se před pár měsíci konala snídaně, kterou pro své členy Komora certifikovaných účetních pravidelně organizuje. Pojďme se tak na nejčastější chyby a jejich možná řešení podívat zblízka.

Kompletní zpráva zde.

Milostivé léto se netýká závazků u Finanční správy

Tisková zpráva - informace FS ČR
5. 11. 2021

Finanční správa reaguje na množící se dotazy veřejnosti ohledně tzv. Milostivého léta, které lidem umožnuje zbavit se určitých exekucí u veřejnoprávních institucí. Milostivé léto se podle zákona vztahuje pouze na veřejnoprávní dluhy vymáhané v soudní exekuci a netýká se daňových a správních exekucí, kterými finanční úřady vymáhají daňové pohledávky.

Celý text najdete zde.

Ministerstvo financí požádá Evropskou komisi o navýšení limitu pro plátcovství DPH

Tisková zpráva MF ČR
2. 11. 2021

Vláda na dnešním jednání schválila návrh Ministerstva financí na pověření ministryně financí Aleny Schillerové k podání žádosti Evropské unii o zvýšení limitu obratu pro osvobození od DPH. V případě schválení této žádosti bude možné navýšit limit pro plátcovství DPH ze současného 1 mil. Kč na 2 mil. Kč.

Celá tisková zpráva k dispozici zde.

Zaměstnanci na home office jsou přinejmenším stejně výkonní jako v kanceláři. Práce z domova je na vzestupu

26. 10. 2021

Zásadní změny v oblasti využívání práce z domova, které v loňském roce odstartovala epidemie koronaviru, mají trvalý přesah do běžného fungování na pracovištích. Ministerstvo práce a sociálních věcí zmapovalo situaci už druhým průzkumem o míře využívání tzv. home office, o hlavních výhodách a limitech a o celkové spokojenosti zaměstnanců i vedoucích pracovníků. Jasná většina oslovených hodnotí práci z domova pozitivně.

Celou zprávu si můžete stáhnout zde.

Prohlášení Ministerstva práce a sociálních věcí k aktuální situaci na trhu s energiemi

27. 10. 2021

Na základě informací a předběžných dat od Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Energetického regulačního úřadu (ERÚ) nedisponuje Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) žádným nástrojem, který by mohl řešit vzniklou situaci, kdy v důsledku přechodu stovek tisíc zákazníků k dodavatelům poslední instance (DPI), jsou tyto domácnosti nuceny uhradit v extrémně krátkém termínu několikanásobně vyšší zálohy na energie, v řádech i desítek tisíc korun.

Kompletní TZ k dispozici zde.

Část programu Antivirus bude pokračovat do konce roku

25. 10. 2021

Režim A úspěšného programu Antivirus je prodloužený do konce roku 2021. Vztahuje se na případy, kdy je zaměstnancům nařízena karanténa. Rozhodla o tom, s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci, vláda na dnešním zasedání.

Celý text TZ zde.

Nulové DPH na elektrickou energii a plyn

Tisková zpráva MF ČR
20.10.2021

Ministryně financí Alena Schillerová ve středu 20. října 2020 rozhodla o mimořádném prominutí daně z přidané hodnoty za dodání elektřiny nebo plynu za listopad a prosinec tohoto roku. Generální pardon, jehož plné znění naleznete zde, reaguje na prudký nárůst cen těchto komodit na světových trzích. Zároveň Ministerstvo financí předložilo vládě návrh novely Zákona o DPH, která by dodání elektřiny a plynu osvobodila od 21% DPH na dobu celého roku 2022, a to s účinností od 1. ledna 2022.

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst zde.

Nebojte se: Jak nahradit papír digitálním dokladem

onbusiness.cz
11. 10. 2021

Je možné zcela nahradit doklady a písemnosti v papírové podobě za digitální? Co všechno je nutné dodržet, aby doklad splňoval i legislativní požadavky? Jak zajistit jejich průkaznost a věrohodnost po dostatečně dlouhou dobu? Tyto a podobné otázky si pokládá mnoho účetních, protože šanony v dnešním digitálním světě už nemají mít svoje místo. Jak to tedy je?

Celý text naleznete zde.

Mladí se budou muset dále vzdělávat

BORGIS, a.s.
7. 10. 2021

Tři z pěti mladých lidí z generace Z (ročníky 1995–2003) mají obavy z nedostatku pracovních příležitostí kvůli postupující robotizaci a automatizaci. Drtivá většina nejmladších pracovníků (91 %) předpokládá, že si kvůli zvyšujícím se nárokům na trhu práce bude muset zvyšovat kvalifikaci v zaměstnání, často v rozdílném oboru. Vyplývá to z globálního průzkumu Mezinárodní federace účetních (IFAC) a Asociace certifikovaných účetních (ACCA), který obě organizace provedly na vzorku 9000 nejmladších pracovníků a studentů ekonomických oborů ve 176 zemích světa.

Celý článek zde.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5...25 | 26 |