Příjmy a náklady na bydlení za 2. čtvrtletí 2021 lidé musí dokládat

Tisková zpráva Úřadu práce ČR
16. 6. 2021

Každé čtvrtletí dokládají ve standardní situaci příjemci příspěvku na bydlení, přídavku na dítě a zvýšeného příspěvku na péči příjmy a uhrazené náklady na bydlení za předchozí kvartál. Momentálně se jedná o podklady za 2. čtvrtletí letošního roku. Přestože v tom předchozím to, s ohledem na nouzový stav, nutné nebylo, příjmy za duben - květen - červen 2021 lidé dokládat musí. Mohou tak učinit od 1. 7. 2021.

Více

TZ ke stažení zde.

Kurzarbeit prošel Senátem. Stát bude mít účinný nástroj pro záchranu pracovních míst v době krize

Tisková zpráva MPSV
9. 6. 2021

Novela zákona o zaměstnanosti, která přináší tzv. kurzarbeit, získala v Senátu podporu. Doba, kdy budeme připraveni na další případnou krizi, se tak opět přiblížila. Díky kurzarbeitu půjde zaměstnavatelům částečně kompenzovat vyplacené náhrady mzdy v situaci, kdy zaměstnancům nebude možné z objektivních důvodů přidělit práci. Stát tak může lépe pomoci firmám udržet pracovní místa.

Více

Celá TZ ke stažení zde.

Zvýšení bezpečnosti práce dostalo od Senátu zelenou

Tisková zpráva MPSV
9. 6. 2021

Nová pravidla směřující k vyšší bezpečnosti práce s takzvanými vyhrazenými technickými zařízeními, při níž dochází i k velice vážným pracovním úrazům, dnes podpořili senátoři. „Ochrana pracovníků, kteří každý den přicházejí do kontaktu s velmi nebezpečnou technikou, je pro nás důležitá,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), jejíž resort zákon připravil.

Více

Celý text TZ si můžete přečíst zde.

Chystáte se do starobního důchodu? Přinášíme vám seznam nezbytností, které si připravit

Tisková zpráva ČSSZ
1. 6. 2021

Dosáhli jste důchodového věku a chystáte se o důchod v nejbližší době zažádat? Nebo vás odchod do důchodu teprve čeká, ale chcete na něj být náležitě připraveni? Přinášíme vám návod, jak při žádosti o důchod postupovat krok za krokem. Podrobné informace ke starobním důchodům najdete v nově vydané Příručce budoucího důchodce pro rok 2021.

Více

Celá TZ je zde.

Nominujte svého favorita na titul ÚČETNÍ či ÚČETNÍ FIRMA ROKU 2021

Metro.cz
1. 6. 2021

V úterý 1. června 2021 byl zahájen čtvrtý ročník profesní soutěže ÚČETNÍ ROKU. Soutěž, jež pořádá společnost WOLTERS KLUWER ČR, přináší pro tento rok jednu novinku. Vedle tradičních kategorií ÚČETNÍ ROKU a ÚČETNÍ FIRMA ROKU se bude nově vyhlašovat kategorie ÚČETNÍ OSOBNOST ROKU.

Více

Celý článek máte k dispozici zde.

Vláda prodloužila část Antiviru, bude se týkat jen nařízených karantén a izolací

Tisková zpráva MPSV
31. 5. 2021

Vláda v pondělí 31. května prodloužila až do konce června letošního roku část programu Antivirus. Jde o režim s označením A, který se bude vztahovat na zaměstnavatele, jejichž zaměstnanci mají nařízenou karanténu nebo izolaci. „Program Antivirus pomáhá zmírňovat následky pandemie na zaměstnanost už od loňského dubna a dosud podpořil přes jeden milion zaměstnanců.

Více

Celé znění TZ naleznete zde.

Změna daňových pravidel pro e-commerce v rámci Evropské unie

kurzy.cz/zpravy
25. 5. 2021

Prodáváte zboží či služby do zahraničí? Pohybujete se v segmentu B2C? Dejte si tak pozor! Od 1.7. 2021 již téměř jistě dochází ke změně daňový pravidel pro odvod DPH.

Jak to platí dnes?

Více

Celý článek naleznete zde.

Vyplňujete Přehled o příjmech a výdajích za rok 2020? Služba ePortálu ČSSZ vám pomůže při jeho vyplnění

Tisková zpráva ČSSZ
20. 5. 2021

Všem OSVČ se v návaznosti na prodloužený termín pro podání daňového přiznání blíží také termín podání Přehledu o příjmech a výdajích. Jeho zpracování OSVČ ulehčí Inventura pohledávek OSVČ za kalendářní rok. Zatímco dříve ČSSZ posílala inventuru pohledávek pouze poštou a do datových schránek, už od roku 2014 mají klienti možnost do ní nahlédnout také elektronicky – prostřednictvím ePortálu ČSSZ. Jen v minulém roce tuto službu využilo celkem 155 910 klientů. Nejvíce z nich pak v únoru 2020, kdy do ní nahlédlo 121 595 z nich.

Více

Celá TZ zde.

Návrat dětí k prezenční výuce: ČSSZ radí, jak správně podat žádost o krizové ošetřovné

Tisková zpráva ČSSZ
18. 5. 2021

V souvislosti s postupným návratem k prezenční výuce ve školských zařízeních nastává po skončení rotační výuky konec potřeby péče o dítě v týdnech, kdy probíhala výuka distanční formou a o děti bylo nutné doma pečovat s nárokem na ošetřovné dle zákona č. 438/2020 Sb. ČSSZ připomíná, že při skončení potřeby péče o dítě lze žádost o dávku podat i před koncem měsíce, a dále upozorňuje na nejčastější chyby při vyplňování tiskopisu žádosti o ošetřovné.

Více

Kompletní tisková zpráva zde.

Změna daňových pravidel pro e-commerce v rámci Evropské unie

onbusiness.cz
19. 5. 2021

Prodáváte zboží či služby do zahraničí? Pohybujete se v segmentu B2C? Dejte si tak pozor! Od 1.7. 2021 již téměř jistě dochází ke změně daňový pravidel pro odvod DPH.

Více

Celý článek máte k dispozici zde.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7...25 | 26 |
                               

 

 

 

 

Skočit na začátek