Archiv seminářů Komory

On-line: Mzdové aktuality

Termín: 14.6.2022
Termín — bližší informace 9:00 - 14:00
Místo konání:
On-line Účastníci obdrží prolink, ***ceny jsou uvedeny s DPH***
Cena: 2340 Kč
KPV: Akce zahrnuta do KPV v rozsahu 5 hodin

Lektoři

PhDr. Dagmar Kučerová - certifikovaná účetní, specialistka na mzdové účetnictví

Program

  • Vše kolem zaměstnávání uprchlíků z Ukrajiny – povinnosti vůči úřadu práce, pracovní právo, daně a odvody, rozdíly oproti zaměstnávání jiných cizinců, uvolnění zaměstnanců v rámci boje na Ukrajinu v pracovněprávních souvislostech – překážka v práci, posouzení pro účely řádné dovolené, ELDP a další.
  • Novela zákona o daních z příjmů – dary na pomoc Ukrajině, změna v nezdanitelných částkách zpětně od roku 2022, daňově uznatelné náklady pro zaměstnavatele v souvislosti se zaměstnáváním Ukrajinců atd.
  • Řádná dovolená čerpaná mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou, eventuálně čerpaná až po skončení rodičovské dovolené, zopakování pravidel po novele zákoníku práce od 1. ledna 2021 v příkladech z praxe.
  • Druhé a třetí zvýšení důchodů a další číselné údaje, připravované změny v důchodech od roku 2023 (příspěvky k důchodům a možnost dřívějšího odchodu do důchodu pro vybrané profese, nové povinnosti zaměstnavatele, vyšší odvody).
  • Zaměstnávání mladistvých – speciální pravidla podle zákoníku práce, brigády na dohody konané mimo pracovní poměr, formulář pro seznam mladistvých zaměstnanců, vstupní prohlídky u dohod (rozdílné právní výklady, aktuální vyjádření MPSV) atd.
  • Změna v ocenění nepeněžního příjmu při poskytování vozidla zaměstnanci k soukromým i služebním účelům (od července 2022), další změny v cestovních náhradách.
  • Aktuálně k exekučním srážkám ze mzdy – nezabavitelná částka – zvýšené životní minimum a normativní náklady na bydlení, změny od dubna a dále od července, právní výklady ministerstev a některých soudů, zastavování bagatelních exekucí atd. 
  • Další změny aktuální k datu konání semináře - např. připravované změny v pracovnělékařských prohlídkách a další.

 

Pořádá:
Institut certifikace Svazu účetních, a.s.

Poznámky:

***ceny jsou uvedeny s DPH***

 

 

Skočit na začátek