Novinky

| 1 | 2...4 | 5 | 6 | 7 | 8...54 | 55 |

Strana 6 z 55, zobrazeno 20 záznamů z celkových 1098, záznamy 101 až 120

13. 10. 2020 — Finanční správa omezuje provoz svých pracovišť

S ohledem na vyhlášená vládní opatření v souvislosti s COVID-19, budou pracoviště Finanční správy od pondělí 12. 10. 2020 do 25. 10. 2020 přístupná pro veřejnost v omezeném rozsahu. Provoz podatelen na finančních úřadech bude následující dva týdny omezen pouze na pondělí a středu od 8:00 do 13:00 hodin. Případné další nezbytné kontakty s veřejností budou na finančních úřadech probíhat pouze po předchozí domluvě či na výzvu správce daně.

6. 10. 2020 — Vláda schválila návrh věcného záměru nového zákona o účetnictví

Vláda na svém jednání schválila návrh věcného záměru nového zákona o účetnictví.

„Chceme moderní zákon o účetnictví, který obstojí v současném digitalizovaném světě a bude znamenat další zjednodušení a zefektivnění účetnictví. Věcný záměr představuje první krok k předložení nového zákona,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová.

Více v sekci média zde.

1. 10. 2020 — Hospodářská komora ČR spustila naprosto ojedinělou službu - Právní elektronický systému (PES).

Živnostníci a firmy dnes musí plnit až 1719 povinností podle 21 základních podnikatelských zákonů. Z dalších předpisů týkajících se například ochrany spotřebitele, obchodní inspekce atd. vyplývá dalších 428 povinností. Celkem jich tak podnikatel musí plnit 2147.

PES je tu od toho, aby za podnikatele hlídal jeho legislativní povinnosti. Díky unikátnímu konfiguračnímu systému si snadno vytvoříte profil přímo na míru.

Celý článek si můžete přečíst zde.

22. 9. 2020 — Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí prošlo Parlamentem

Návrh Ministerstva financí na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí ve výši 4 % z celkové kupní ceny prošel po senátní vratce podruhé Poslaneckou sněmovnou. Nyní návrh míří k podpisu prezidenta republiky. Platit bude se zpětnou účinností pro vklady na katastr z prosince 2019 a pozdější.

Kompletní znění tiskové zprávy MF ČR je k dispozici zde.

7. 9. 2020 — Dotace ve vzdělávání zaměstnanců členů Komory certifikovaných účetních

 
Společnostem, které by měly zájem vzdělávat své zaměstnance v kvalitních školeních v roce 2020 - 2022 a rády by využily v dnešní složité době 100 % DOTOVANÉ VZDĚLÁVÁNÍ je určen informativní seminář, ve kterém budou představeny výhody a podmínky zapojení do schválených projektů v rámci Operačního programu Zaměstnanost.
Seminář se koná 18. 9. 2020 ve školícím středisku PROFIMA. Podrobné informace naleznete zde.

5. 9. 2020 — V digitalizaci a automatizaci účetnictví si Komora vede dobře

Na přelomu června a července jste, možná i vy, přispěli  vyplněním naší ankety - dotazníku "jak COVID-19 změnil výkon účetní profese" k  získání potřebných informací. Nyní Vám předkládáme výsledky, ze kterých je zřejmé, že si vedeme dobře a v oblasti digitalizace účetnictví byl již odveden kus práce.

Kompletní vyhodnocení naleznete zde.

31. 8. 2020 — MAZARS REPORT: Ekonomika a finanční trhy - září 2020

K dispozici je aktuální vydání přehledu "MAZARS REPORT: Ekonomika a finanční trhy", který předkládá vývoj na světových i tuzemských finančních trzích a reaguje tak na vliv pandemie COVID-19 na jednotlivé oblasti ekonomiky. S postupným uvolňováním protipandemických opatření, výraznou expanzí fiskální politiky a masivním uvolněním monetárních politik docházelo po dubnu 2020 k výraznému zlepšení ekonomických ukazatelů v každém následujícím měsíci, které podporovalo pozitivní sentiment a rostoucí ceny finančních aktiv na finančních trzích. Rizika dalšího vývoje jsou však i přes pozitivní trend v posledních měsících enormní.

Kompletní aktuální vydání reportu naleznete zde.

28. 8. 2020 — 11. ročník odborného semináře Národní účetní rady

Již 11. ročník odborného semináře Národní účetní rady se koná 4. prosince 2020 od 9,00 hod. ve Vencovského aule Vysoké školy ekonomické v Praze. Hlavním tématem letošního semináře budou nejen novinky v oblasti účetnictví, daní a auditu, ale zejména dopady mimořádných opatření proti pandemii COVID-19 a správné postupy jejich řešení v účetnictví, auditu a daních. Stejně jako i v minulých letech budou představeny nové interpretace účetních předpisů připravené Národní účetní radou za uplynulý rok. Na akci vystoupí celá řada lektorů, kteří jsou specialisté na vybrané oblasti problematiky.

Pozvánku a kompletní program naleznete zde.

21. 8. 2020 — Aktuality od společnosti SM-DATA k 21. srpnu 2020

Společnost SM-DATA přináší další informace, týkající se opatření zmírňující dopad koronaviru. V aktuálním přehledu se dozvíte o nově schválených programech COVID. A sice COVID - ubytování je zaměřen na podporu ubytovacích zařízení, která musela být z důvodu usnesení vlády uzavřena. COVID - Lázně představuje dotace na podporu lázeňského cestovního ruchu a COVID nájemné pomoc podnikatelům, kterým byl zakázán maloobchodní prodej zboží nebo poskytování služeb zákazníkům.

Kompletní přehled je k dispozici zde:

Aktuální novinky schválené ve dnech 1. 8. - 21. 8. 2020

20. 8. 2020 — Mzdové účetnictví s Dagmar Kučerovou

Nepřehlédněte seminář "MZDOVÉ ÚČETNICTVÍ" s lektorkou Dagmar Kučerovou. Bližší informace naleznete zde.

20. 8. 2020 — Informace v "kostce", jak se zapojit do čerpání dotace

Rádi byste vzdělávali své zaměstnance v rámci projektu - Vzdělávání jako základ profesionality, ale nevíte jak na to? Nejsou Vám zcela jasné podmínky pro zapojení do projektu? Nevíte kde začít a jaké kroky učinit?

Pak právě Vám je určený materiál, který pro Vás vypracovala Komora a kde naleznete vše potřebné. Kompletní informace a návod jak postupovat krok za krokem naleznete zde: Projekt - Vzdělávání jako základ profesionality.

10. 8. 2020 — Průzkum KCÚ potvrdil, že bez digitalizace se práce účetních neobejde

Pandemie COVID-19 potvrdila důležitost digitalizace také v účetní profesi. Ukázal to průzkum mezi účetními a účetními firmami, které jsou členy Komory certifikovaných účetních.

V době pandemie se jasně ukázal význam digitalizace ve všech účetní procesech. Někteří klienti, kteří dříve posílali doklady poštou, museli přejít na digitální formu zasílání. Podobně i účetní museli začít využívat moderních technologií, aby svou práci mohli i dále vykonávat. Většina klientů - a tím i účetních - v této podobě předávání dokladů zůstala i po konci nouzového stavu,” říká k průzkumu Libor Vašek, předseda Komory certifikovaných účetních.

Celý článek si můžete přečíst zde.

10. 8. 2020 — Novinky od SM-DATA k začátku srpna 2020

Již standardní informační servis od společnosti SM-DATA přináší informace ohledně dotace "COVID nájemné", kompenzační bonus pro "dohodáře" či zrušení daně z nabytí nemovitých věcí

Aktuální novinky schválené ve dnech 8. 7. až 31. 7. 2020.

29. 7. 2020 — Nepřehlédněte seminář "Zákoník práce v podnikové praxi v době koronavirové krize"

AMSP ČR ve spolupráci s PROFIMA EFFECTIVE, s.r.o. pořádají dne 21. 8. 2020 seminář, jehož témeta zahrnují mimo jiné: Zákoník práce a jeho změny, odvolávání vedoucích pracovníků, sdílená pracovní místa či náhrady nemajetkové újmy při úmrtí zaměstnance a při ublížení na zdraví zaměstnance. Více se dozvíte zde.

16. 7. 2020 — Nabízíme k odkoupení laserovou tiskárnu

Nejedná se však jen o pouhou tiskárnu, nýbrž multifunkční zařízení zahrnující tiskárnu, skener a kopírku pod označením HP Laser Jet Pro MFP M426fdw.

Tato černobílá laserová tiskárna formátu A4 nabízí rychlost tisku až 38 stran za minutu v rozlišení až 1200 x 1200 dpi. Vestavěný skener má rozlišení až 1200 x 1200 dpi a rychlost skenování až 29 stran za minutu. Foto výrobku najdete zde.

Ohledně ceny a možnosti převzetí pište na: moravec@komora-ucetnich.cz.

13. 7. 2020 — Novinky od společnosti SM-DATA k 7. červenci 2020

Předkládáme aktuální informační servis společnosti SM-DATA, který zahrnuje změnu sazby DPH na 10%, od 1. 7. 2020, na vybrané služby (např. ubytovací služby, vstupné na kulturní představení, použití nekrytých sportovních zařízení, provoz fincenter, lázní). Daňový balíček platný rovněž od začátku července zahrnuje zpětné uplatnění daňové ztráty a snížení silniční daně.

Aktuální novinky schválené ve dnech 20. 6. – 7. 7. 2020

 

30. 6. 2020 — Nabídka nábytku kanceláře Komory

Potřebujete starší, přesto moderní, velmi zachovalý nábytek? Komora nabízí k odkoupení a odvozu skříně, stoly, stolek,... z prostor stávající kanceláře. Rozměry jednotlivých kusů nábytku: Skříně výška 2,5 m, hloubka 40 cm, šířka dvířek 60 cm (širší) a 43 cm (užší). Stoly výška 77 cm. Stoleček 100 x 60 cm, výška 56 cm. Šuplíky (boxy) 43 x 60 cm, výška 62 cm.

Prohlédnout si jej můžete zde. V případě zájmu kontaktujte kancelář na: moravec@komora-ucetnich.cz

24. 6. 2020 — MAZARS REPORT: Ekonomika a finanční trhy

Předkládáme Vám první číslo přehledu "MAZARS REPORT: Ekonomika a finanční trhy", ve kterém naleznete na čtvrtletní bázi vývoj na světových i tuzemských finančních trzích. Dozvíte se informace o aktuálním vývoji akcií, směnných kurzech, úrokových sazbách a komoditách. Díky přehledu získáte orientaci v souvislosti s vývojem HPD, inflace a v dalších klíčových makroekonomických datech a ukazatelích.

Celý report je k dispozici zde.

22. 6. 2020 — Promíjení pojistného, zpětné uplatnění daňové ztráty...

V aktuálním informačním servisu od SM-DATA, a.s., naleznete kompletní přehled změn schválených v minulých týdnech v souvislosti s koronavirem, včetně novinek: Promíjení pojistného na sociální zabezpečení zaměstnavatelům do 50 zaměstnanců, zpětné uplatnění daňové ztráty, změna sazby DPH u ubytovacích služeb, vstupného na kulturní a sportovní akce a snížení silniční daně u vozidel s vyšší hmotností jak 3,5 tuny.

Aktuální novinky schválené ve dnech 13. 6. - 19. 6. 2020

16. 6. 2020 — SM-DATA: Aktuální novinky k 12. 6. 2020

Předkládáme aktuální přehled dosud schválených změn v souvislosti s koronavirem od společnosti SM-DATA. Mezi poslední změny lze zahrnout: Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických a právnických osob za rok 2019 lze podat bez sankcí do 18.8.2020, v případě podání daňového přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí v období od 31.3.2020 do 30.11.2020, je prominuta pokuta za opožděné podání tohoto přiznání, byla prominuta povinnost odvézt DPH u bezúplatného dodání vybraného zboží od 12.3.2020- 31.7.2020.

Aktuální novinky schválené ve dnech 6. 6. – 12. 6. 2020

| 1 | 2...4 | 5 | 6 | 7 | 8...54 | 55 |
Skočit na začátek